Rijm van vroeger, bij een trouwerij 15. Als je nog maar pas getrouwd bent Voor het naar bed gaan zegt je vrouw Zal je alles wel goed nazien Mannie ik vertrouw op jou Als je lieveling alles na ziet Ben ik gerust en heel verlicht Als mijn schat niet zo bezorgd was Deed ik beslist geen oog meer dicht Heb je Fikkie uitgelaten Ja mijn honneponnie pop Deed je kolen op de kachel Ja schat ik deed er kolen op Is er overal goed gesloten Engel daar heb ik aan gedacht Dank je lieveling nu kan ik slapen Wel te rusten. Goede nacht Heb je Fikkie uitgelaten Ja dat vod was aan de rol Deed je kolen op de kachel Ja die ligt hartstikke vol Is er overal goed gesloten Ja wat had je dan gedacht Wat wil je.... Nee hoor ik moet slapen Wel te rusten. Goede nacht Als je een jaar of tien getrouwd bent Komt er iets verandering Hij zegt niet zo vaak meer engel Zij zegt ook minder lieveling Als je 's avonds moe naar huis komt Wil je het liefste vroeg naar bed Maar voor dat je in het bed ligt Dan begin al weer de pret Opgetekend door Aat Veldman- Heddes uit Heerhugowaard Noord. Aat heeft dit vers jaren geleden ooit uit haar hoofd geleerd en ze heeft dit regelmatig bij een trouwerij of een ander feest opgedragen. Zo zie je, jong geleerd is oud gedaan. Heb je Fikkie uitgelaten Mens dat loeder is van jou Deed je kolen op de kachel Is dat werk van mij? Ga nou gauw Is er overal goed gesloten Mens jou stelen ze niet hoor Dat had je vroeger moeten zeggen Hou je kop dicht, je ligt weer op een oor Als je vijftig jaar getrouwd bent Is de leeftijd geen bezwaar En je bent als oude mensen Aangewezen op elkaar Als de avond van het leven Saam kan worden door gebracht Zijn de zonden van je jeugd vergeven Vraagt je oudje iedere nacht Heb je Fikkie uitgelaten Ja hoor oudje ja die brandt Dee je kolen op de kachel Ja die ligt al in zijn mand Is er overal goed gesloten Ja ik heb overal aan gedacht Hier is je warme kruik hoor oudje Wel te rusten. Goede nacht Als je twintig jaar getrouwd bent Wil je graag alleen op stap Als je dan wat scheefjes thuis komt Hoor je haar kijfstem al aan de trap Ben je daar al ouwe boemelaar Schaam je zwabber van een vent En even later hoor je vragen Die je reeds lang van buiten kent

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2020 | | pagina 17