m handig. Tiny Biersteker, die het voorstel op tafel wierp, kende Piet al jaren als kost ganger van de overburen in de Sportlaan. Hij was toen nog werkzaam als besteller bij de PTT, maar voerde in zijn vrije uren opdrachten uit voor het maken van, bij voorbeeld, konijnenhokken. Dat gebeurde in de bijkeuken van de familie, waar hij in de kost was. Zijn kostvrouw had daar geen enkel probleem mee, want de cirkelzaag had Piet verbonden met de stofzuiger, zo dat er van het afgezaagde hout geen rom mel overbleef. Zo had hij meer specifieke en goed doordachte ideeën, die hem later in zijn hobbyzaak goed van pas zouden komen. Tiny had daarom voorgesteld om met het afgesloten kistje naar Piet Bakker te gaan en de overige dames waren het daar maar al te zeer mee eens. Op de fiets peddelde Tien naar het Hobbyhuis en legde het probleem aan Piet voor. Piet dacht even diep na, trok daarbij enkele diepe rimpels in zijn voorhoofd en zei vervolgens: "Tien, ik heb een idee. Laten we dat maar eens proberen. Geef mij het kistje maar eens." Hij hield het ij zeren kistje in zijn handen en hield het ge strekt voor zich uit. "Tien stap jij even twee stappen achteruit." Nadat Tien deze opdracht had uitgevoerd, gebeurde er iets wonderbaarlijks. Piet liet plotseling het kistje los, dat met een daverde klap op de grond terecht kwam, waarbij het deksel opensprong en de sleutel met al het kas geld naar buiten rolde. "Ja," zei Piet, "het is een paardenmiddel, maar als ik jou, on verwacht, een zet zou geven, waarbij je kwam te vallen. Wat doe je dan? Juist ja, je strekt je handen uit. In feite gaat het hier om hetzelfde principe." Omstreeks het jaar 2000 moesten een aan tal dames zich terugtrekken uit het kle- dingbeurs-team. Het bleek niet mogelijk om voor de weggevallen plekken invulling te vinden, zodat op dat moment het initia tief van de kledingbeurs, na tientallen ja ren succesvol te zijn geweest, een eind vond. In bovenstaand artikel wordt ook het Hobbyhuis genoemd, waarschijnlijk de eerste doe- het-zelf zaak in De Waard. Piet Bakker begon op de Middenweg en opende later een winkel op het Raadhuis plein. Op deze luchtfoto uit 1966/67 het Raadhuisplein en het winkelgebied in aan bouw

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2019 | | pagina 57