Voorwoord 2019 Beste lezer, De zomer van 2019, een recordzomer!Nog nooit zo heet geweest in Nederland, meer dan 40 gra den. Tijdens de Tour de France werd er zelfs een extra journaal tussendoor gegooid om dit feit te melden. Een hittegolf, waardoor je binnen moest blijven en de deuren dicht moest houden. Niet iets wat wij gewend zijn in Nederland. Bij mooi weer ga je naar buiten en open je de deuren!Je begrijpt nu weer heel goed waarom de mensen in zuidelijker landen siësta houden. Ondertussen is er hard gewerkt om de vijftiende editie van "De Overhaal" vorm te geven. Een Overhaal met zeer wisselende inhoud. Er wordt in deze uitgave uitgebreid aandacht besteed aan oor logsherinneringen. Het is tenslotte 75 jaar geleden dat de bevrijding begon. Ik zal u in dit voorwoord ons bestuur voorstellen en daarbij zeggen welke taak ieder in de Stichting Historisch Heerhugowaard heeft. Ons bestuur bestaat op dit moment uit 6 leden: Rob Estoppey is degene die de kopij verzamelt en ordent en "De Overhaal" klaar maakt voor de drukker. Daarnaast is hij ook secretaris. Jan de Vries is tot dit jaar de penningmeester geweest, Jan blijft algemeen bestuurslid. Mirjam Appelman-Rood is nu de penningmeester. Zij verzorgt de financiën. Gerard Laan is de man van het archief, hij heeft het archief van Jan de Vries gedigitaliseerd en ver zorgt de website. Petra Cevat doet de ledenadministratie. Ook zorgt Petra voor de correspondentie met de donateurs. De voorzitter is ondergetekende, met diverse taken. We zijn maar eens op de foto gegaan... Ik wens u namens het bestuur veel leesplezier, Gemma Groot, voorzitter Stichting Historisch Heerhugowaard. v.l.n.r Boven: Mirjam Appelman-Rood, Gerard Laan, Petra Cevat Onder: Jan de Vries, Rob Estoppey, Gemma Groot

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2019 | | pagina 4