31. toonstelling waar men kon zien wat er allemaal in de Waard werd verbouwd. Vooral na 1900 was de Waard niet alleen een polder met veeteelt, zoals dat eeuwen zo was geweest. De tuinbouw kwam op en dat was op de ze tentoonstelling te zien. Op een weiland achter de Middenweg (waar nu het hertenkamp is) was er dit keer iets nieuws, een wagenshow. Een ieder die een au tomobiel had of een tractor stelde hier zijn pronkstuk tentoon. En natuurlijk waren er op het evenemententer rein de overbekende volksspelen. Wat niet op het eve nemententerrein werd gehouden waren de kermissen. Die vonden elk jaar plaats bij de cafés. Bijna elk café of koffiehuis in de Waard had zijn eigen kermis. Zo was er het hele jaar door overal wel wat te vieren. Bronnen: Kadaster, Reg. Archief Alkmaar en gegevens van Gemma Groot, Jan de Vries en het boekje Feestprogramma derde eeuwfeest uit 1929. Landbouwfeest in 1906. De meisjes met fiets deden waar schijnlijk mee met het ringsteken. Ze staan op de Middenweg. Links achter meester Brugman en midden ach ter veldwachter Blaster. Opening van het jubileumfeest 300-jaar Heerhugowaard in 1929 door de commissaris van de Koningin. Links burgemeester Van Slooten en rechts veldwachter Haster. Middenweg 187 en 189 omstreeks 1916 met links de woning van Boekestein en rechts het Witte Kruis ge bouw. Op de foto Nienke Molenaar en Winnie Boekestein. Deze panden staan er nog. Links de burgemeesterswoning (Middenweg 206) en rechts het voormalige postkantoor met ernaast de wo ning van Haster. Op deze foto uit 1945 is het de winkel van Wijnker, nu Grieks restaurant. Voor de burgemees terswoning de Sportlaan, voorheen Nieuweweg. Hier lag het evenemententerrein. De automobielshow in 1929 op het weiland achter de Middenweg waar nu het hertenkamp ligt.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2019 | | pagina 33