12. In het begin ging men parkeergeld heffen, heb je daar nog iets van gemerkt? Ja, heel in het begin. Dat was natuurlijk wel een hei kel punt. Dat had anders gemogen. Daar hadden ze meer over moeten nadenken. Je had in het begin ge noeg parkeergelegenheid, en zolang er verbouwd werd, kon iedereen zijn auto daar gratis neerzetten. Toen de verbouwing af was, gingen ze parkeergeld heffen. Maar ja, als je nagaat dat een gemiddelde verblijfsduur in Middenwaard twee tot twee en een half uur is, dan viel dat uiteindelijk ook nog wel mee. Daarvoor kon je niet naar een ander winkel centrum rijden!Ja, en nu is het natuurlijk flink te ruggeschroefd. En als je naar een supermarkt gaat, betalen zij ook nog het eerste half uur voor je. Zo regelmatig zie je winkels leegstaan, bedrijfjes die stoppen. Merk je daar iets van, heb je daar iets mee te maken? Ik heb jarenlang in het bestuur gezeten, dan heb je er meer mee te maken. Ik ben daar nu al meer dan 10 jaar uit. Ondertussen is het allemaal wel groter geworden, professioneler. In dit deel van de Middenwaard zijn de winkels gevuld. Dat is prettig. Als er veel deuren gesloten zijn is dat slecht voor de loop. In het nieuwe deel zijn ze nog op zoek naar aanvulling. Maar dat zal zeker lukken. Ondertussen dus 43, 44 jaar in de kaas branche hier in Middenwaard. Zat jij al in deze branche voor je hier kwam? Nou, wij hadden thuis al een delicatessen zaak in Breda. Ik kom ook uit Breda. Maar ik heb vanaf mijn 18de in het buitenland ge woond, dus ik had geleerd me aan te passen. Toen kwam dit hier op mijn pad. Het was niet echt mijn stiel, maar gaandeweg leer je ook van alles. In het begin had ik een breed assortiment, een afdeling wijn, maar nadat Gall en Gall hier kwam, ben ik daar mee ge stopt. Ik had ook broodverkoop, er was toen De aanleg van parkeerplaatsen aan de kant van AH, december 2008 Aanleg van de horecastraat en de flats, januari 2008 De beginjaren. en De Fromagerie nu

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2019 | | pagina 14