BOER BLAUW VERTELT... ONS LUSTHOFJE Eerder gepubliceerd in: De Ezelsbrug, van de Wijkvereniging Schilderwijk, Mei 1989 Toen wij in 1970, na het overlijden van mijn vader en nadat "Scherpenheuvel" enkele ja ren was benut als dienstwoning, weer op Scherpenheuvel terugkeerden hadden wij het plan om van Scherpenheuvel een lusthof te maken. De sloot aan de noordkant van de oude boomgaard hebben we toen verbreed en er een eilandje in aangelegd en ingeplant met struiken (nu nog duidelijk te zien). Het ge heel zou dan ong. 50 bij 60 meter worden met een geheel vrij wandelpad rondom. Het "hol", kort tegen het hek, was bedoeld als herten-onderkomen. We wilden er enkele herten, ganzen, diverse geitjes en konijnen houden. We hadden er ook een echte water malende windmolen in willen plaatsen. Maar de "bazen" van Heerhugowaard wilden het anders. Scherpenheuvel zou moeten wor den gesloopt. Vlak achter de oude boom gaard, alsook op de boomgaard zelf, moes ten huizen worden gebouwd. Ja, u raadt het al, méér huizen, méér inwoners, en dus ook hoger salaris. Wat de voorgenomen sloop van Scherpenheuvel betreft, en ook de woning bouw op de oude boomgaard, hebben we dat af kunnen houden. Om het nu veel kleinere lusthofje meer fleur, leven en aanzien te ge ven hebben we ons toen enkele dwerggeitjes aangeschaft. Wij zelf, maar meer nog onze buren, en heel veel kinderen, genieten hier heel veel van. Thans hebben 4 geiten samen 9 jongen, allen vanaf 8 maart tot 24 maart geboren. Het is enig als je die jonge diertjes hun grappige "bokkensprongetjes" ziet ma ken. Maar vertederend is het als soms zo'n 6-tal jonge kinderen op de oude boomstam zitten en lange tijd zo'n jong geitje half tus sen hun kleren koesteren. De eerste keer dat er jonge geitjes werden geboren (in 1975) hebben we zo'n 20-tal kinderen uitgenodigd om de jonge geitjes een naam te geven. Heel leuke namen waren daarbij, Vlokje, Peggy, Snabbeltje, Pullie enz. Een neutrale oudercommissie uit de Schilderswijk/Van Santenwijk moest de prijs toekennen. Hiervoor kwamen we met zijn allen bijeen in ons biljartzaaltje onder ge bruik van een versnapering. Wie een prijs had, wat dat was weet ik niet meer, maar wel dat het erg leuk was, en zeker ook voor ons. Het zal ongeveer 3 jaar terug zijn ge weest dat een kleuteronderwijzeres me op belde en zei dat de kleuterklas zo verrukt was over de geitjes van Boer Blauw, en of ze eens een half uurtje met haar klas mocht komen kijken. Ik adviseerde om dan de vol gende dag om 10 uur te komen, daar ik aan wijzingen had dat er dan net weer een paar jongen zouden zijn geboren. En zo gebeurde dat ook. Een lieve juf, met een klas van 20 peuters. Na een half uur nodigden we ze uit in ons biljartzaaltje waar mijn vrouw (Moes) gezorgd had voor frisdrank en beschuit met muisjes. Dit dan speciaal ter gelegenheid van de één dag oude baby-geitjes. Heel erg leuk. Wat wij niet wisten, of althans niet zo begrepen, was, dat de volgende, ook heel lieve juf, inmiddels met de volgende 20 kleuters was aangekomen. Gelukkig hadden we daar ook nog genoeg beschuit met muis jes voor. Maar toen, zéér aangename schrik, haast nog een lievere, derde juf met haar klas van 20 kleuters op kraamvisite kwam, moest ik hol len om de aanvulling van de versnaperingen te verzorgen. Deze klas bood ons een teken boek aan waarop elke kleuter een blad had volgetekend. Echt een ochtend om niet te vergeten, Scherpenheuvel in wintertooi

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 58