oorlog werden de paarden gevorderd. Ook die van Manus. Maar naast Manus woonde Dhr. Wuys, een goeie NSB-er, die ervoor zorgde dat Manus zijn paard mocht gebruiken. Tijdens de oorlog hiel pen de Gebroeders Sijs uit de Rustenburgerweg hem vaak met het ver voer van grote vrachten. Dan mocht Bertus met Arie Sijs op de vrachtwagen de spullen brengen, naar bv. Heiloo. In 1958 heeft Jan Zwetsloot zijn bedrijf De Volharding en de panden bij Vita Nova gekocht. Hoe is dat gegaan? Manus had in die tijd in de gaten dat Heerhugowaard aan het uitbouwen was en dat zijn bedrijf zou teruglopen. Meer woonhuizen en minder boeren die zijn spullen nodig zouden hebben. Zonder dat zijn kinderen het wisten heeft hij zijn be drijf in de verkoop gezet. Jan Zwetsloot heeft het toen gekocht. Manus wilde niet dat zijn kinderen in het bedrijf zouden gaan. Manus en zijn vrouw zijn daarna naar het Centrum van Heerhugowaard verhuisd, naar een nieuw huis in de Van Loonstraat. In 1963 zijn zij naar een aan leunwoning bij Hugo Oord verhuisd. Daar hebben zij niet zo lang gewoond, zij stierven beiden in 1964. Daarna hebben Bertus en ik nog heel lang gewoond in de Van Loonstraat.. Dit verhaal wilde Toos graag als aanvul ling op het verhaal van Jan Zwetsloot vertellen. Met de informatie uit de kran tenartikelen van Ed Dekker een afsluiting van een stukje geschiedenis van De Volharding en Vita Nova. Achter: Guur, Nic, Annie Voor: Trien, vader Manus, Bertns, moeder Guurtje en Gré, 19 juli 1937 Het schilderij van de Provimifahrieken aan de haven van Rotterdam Manus Schouten met zijn vrouw voor De Volharding

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 56