werd John Capendale benoemd tot alge meen directeur en werden twee productie bedrijven overgenomen van concurrent Honeywell, waarvan één in China. Daar werden onder meer producten gemaakt voor de bandenindustrie. 'Food safe' producten Met deze overname creëerde de Heerhugowaardse onderneming een sterke basis voor groei in de regio Azië-Pacifïc. Vijfjaar geleden bouwde Paramelt een tweede productiefaciliteit in Suzhou (China) waar 'food safe' producten worden gemaakt voor de kauwgom-, verpakkings- en cosmetische industrie. In 2010 maakte Paramelt de stap naar Amerika. Door de overname van M. Argüeso Co, Kindt Collins en een was-activiteit van Koster Keunen USA bouwde het bedrijf een belangrijke positie op in de productie van precisie gietwas- sen. Deze wassen worden gebruikt in het pro ductieproces van onderdelen voor onder andere de vliegtuig-, gasturbine- en auto industrie. Met deze overnames heeft Paramelt drie productievestigingen op het continent die de basis vormen voor de in troductie van nieuwe producten voor de Amerikaanse markt. Veendam Al in 2002 was Scholten Lijmen in Veendam overgenomen van AVEBE, we reldleider in aardappelzetmeel en deriva ten. Deze overname betekende voor Paramelt een grote stap op de markt van kleefstoffen en waterige dispersies. Ook daarna zijn diverse activiteiten van buiten landse bedrijven ingelijfd, zoals in 2011 de etiketteerlijmen van het Belgische Beneo. Het bedrijf maakt tegenwoordig deel uit van de Ter Group, dat geleid wordt door Christian Westphal, kleinzoon van Walter Westphal die de oprichting van Paramelt in 1961 heeft gefinancierd. Familiebedrijf Ter Group, begonnen in 1908, is gericht op productie van, handel in en distributie van chemische producten en kunststoffen. Het hoofdkantoor staat in Hamburg. Het wereldwijd werkende con cern telt achthonderd werknemers en heeft een omzet van 750 miljoen euro. Beste leerbedrijf Paramelt steekt veel energie in opleidin gen. Het won in 2007 een landelijke prijs voor het beste leerbedrijf in de procesin dustrie. De award was in het leven geroe pen door kenniscentrum PMLF, met als doel om duidelijk te maken dat leren in het beroepsonderwijs alleen mogelijk is met behulp van goede praktijkondersteu ning in ondernemingen. Zo is Paramelt de afgelopen 120 jaar uit gegroeid tot een succesvol, internationaal actief bedrijf met sterke wortels in Noord Holland, zeker in Heerhugowaard. Paramelt heeft veel werkzaamheden geauto matiseerd. Bronnen - Boek 100 jaar Paramelt, een eeuw in was 1898 1998 (uitgave van Paramelt bv, 1999; samengesteld door drs. Maria van Vlijmen van Kunst Historie in Bedrijf) - interview in juli 2018 met Steffen Osinga en Jan Woldhuis van Paramelt - diverse krantenartikelen - internet

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 50