Voorwoord 2018 Beste lezer, Voor u ligt de veertiende editie van "De Overhaal", het magazine van Historisch Heerhugowaard. Rob, de secretaris van Historisch Heerhugowaard en eindredacteur van "De Overhaal" is degene die de contacten met de verschillende schrijvers onderhoudt. De kopij voor "De Overhaal" druppelt dus bij hem binnen. Schrijvers hebben altijd te maken met een bepaalde deadline. Bij "De Overhaal" is dat niet anders. Voor Rob is het spannend of de artikelen op tijd worden doorgemaild. Meestal gaat dit net goed. Als ik zelf een verhaal ga schrijven voor "De Overhaal", doe ik dat het liefst in januari of februari. Zo snel mogelijk in het nieuwe jaar. Dan heb ik tenminste weer rust in mijn hoofd! Er zijn een aantal vaste schrijvers, die veel te vertellen hebben. Vanuit hun beroep, of als journalist, of vanuit interesse. We zijn die personen zeer dankbaar voor hun grote inbreng. Daarnaast komen er uit onverwachte hoeken vaak interessante artikelen. Soms verhalen uit het bui tenland, van mensen die nog erg begaan zijn met het wel en wee van Heerhugowaard en de Heerhugowaarders. Dat zijn vaak leuke aanvullingen. Het is veel werk om er een goed magazine van te maken en we zijn trots op het feit dat dit elke keer weer lukt. De website gaat goed, er komen regelmatig vragen naar ons toe. Meestal kunnen we die naar tevre denheid beantwoorden en anders verwijzen we naar bijv. het Regionaal Archief in Alkmaar, of naar de gemeente. We zijn druk bezig om ons eigen fotoarchief uit te breiden en te benoemen. Dit is een tijdrovende klus, u zult er wellicht in het komende jaar via de website meer van zien. Ook hebben we contact met het Regionaal Archief in verband met "De Overhaal". Zij digitaliseren de magazines, waardoor het mogelijk is om bij het Regionaal Archief de artikelen of informatie op te halen of te lezen. Afspraak is dat na twee jaar "De Overhaal" digitaal in de openbaarheid komt. Het afgelopen jaar heeft u regelmatig in uw mailbox brieven van allerlei instanties gekregen, met daarin een verwijzing naar de nieuwe privacywetgeving: de AGV, Algemene Verordening Gegevensbescherming. Deze wet is dit jaar, mei 2018, van kracht geworden. Wat doen wij, als Historisch Heerhugowaard met deze nieuwe privacywetgeving? We zullen ons in het komende jaar buigen over de consequenties van deze regelgeving en op welke manier wij daar mee om zullen gaan. Wij hebben tenslotte van veel mensen foto's, namen en privégegevens. Dat zijn juist de zaken waar wij naar op zoek zijn, de persoonlijke verhalen, naar foto's van mensen met daarbij de namen. We vragen wel toestemming om de verhalen te plaatsen. We laten de stukken aan de desbetreffende personen lezen en vermelden de bronnen. Misschien is dit nog niet genoeg. U zult er ongetwijfeld nog meer van horen. We hebben besloten om voorlopig de donateurslij st die achterin "De Overhaal" staat, niet meer te plaatsen. Als laatste een oproep in verband met de eerste editie van "De Overhaal". Van alle edities hebben we nog exemplaren in ons archief, alleen van de eerste uitgave uit 2005, met dokter Twisk op de voorkant, hebben we zeer weinig exemplaren. Mocht u nog zo'n exemplaar in de kast hebben liggen en bent u niet van plan deze te bewaren, dan houden wij ons aanbevolen. U kunt dit bij een van de bestuursleden melden. Ik wens u namens het bestuur veel leesplezier, Gemma Groot, voorzitter Historisch Heerhugowaard.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 4