richt o.l.v. toenmalige wethouder Openbare werken, Sprenkeling. Verschillende andere locaties werden aange dragen, maar toen de Pater Jan Smitschool nieuw ging bou wen was de houten kleuterschool 't Dreefke overbodig en dat bleek een locatie te zijn waar alle partijen zich mee kon den verenigen. De gemeente Heerhugowaard stelde zich ga rant voor de kosten. De eis was wel dat het beheerd zou worden door een stichtingsbestuur, bestaande uit mensen van de 4 begrafenisverenigingen die Heerhugowaard rijk was. Op 17 mei 1984 was het dan zover. De toenmalig staatssecretaris de heer Brokx droeg het mortuarium zoals het toen nog genoemd werd, namens het gemeentebestuur, over aan "De stichting Rouwcentrum Heerhugowaard". Onze vereniging werd in dat bestuur vertegenwoordigd door de toenmalige secretaris P. Komen. Door de komst van een crematorium c.q. uitvaartcentrum aan de Krusemanlaan be sloot de gemeente de huur aan de stichting op te zeggen en werd de stichting opgeheven en het rouw centrum op 31 dec. 2015 gesloten. Dus nu moet men voor opbaring e.d. toch naar de plek die 40 jaar geleden niet wenselijk was bij de Heerhugowaardse uitvaartver enigingen. Inmiddels bestaat de vereniging uit 2600 leden. Dit blijft redelijk constant, doordat het aantal leden dat overlijdt nagenoeg ge lijk is aan nieuwe leden door geboorte of aanmelding. Het bestuur bestaat nog steeds uit 5 leden, t.w. Jan Brink (Voorzitter), Jaap Stam (Penningmeester), Jan Insing (Secretaris), Tiny Steur-v.d. Heijden (lid), Klaas Weel (lid)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 44