m tot 1971 naar volle tevredenheid blijven doen totdat hij om gezondheidsredenen moest stoppen. Men ging naarstig op zoek naar een geschikte opvolger en vond deze in de persoon van J. (Flip) Tromp. De functie van voorloper kreeg steeds meer een andere invulling. De te verrich ten handelingen werden steeds uitgebrei der, mede doordat de nabestaanden steeds meer eigen wensen hadden. In 1975 wa ren er al 20 begrafenissen en dat werd ge daan naast zijn drukke werkzaamheden in zijn taxibedrijf. In 1977 werd besloten een reserve te benoemen. Dat werd A. Entius en Flip werd officieel "uitvaartlei der". Flip had steeds aangegeven op zijn 65e te willen stoppen, dus het bestuur moest op zoek naar een waardige vervan ger en vond deze in de persoon van P. Sneek uit Spanbroek. Flip heeft het al die jaren op zijn eigen wijze gedaan Dat werd door velen zeer gewaardeerd en dat bleek wel uit het feit dat hij bij zijn af scheid de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau kreeg uit gereikt. Zijn opvolger Peter Sneek was weer een ander persoon met ook een geheel eigen stijl. Doodeerlijk, doodgewoon en dood kalm. Gediplomeerd uitvaartleider die het uitvaartwezen tijdens zijn periode zag veranderen. Het was zoals hij zelf altijd zei: "Doodstil en dan weer stervensdruk". In de 20 jaren bij St. Barbara heeft hij het respectabele aantal van 805 uitvaarten verzorgd. Zowel leden als niet-leden en ook vele patiënten van Reigersdaal. Na al die jaren met mannelijke voorlopers c.q. uitvaartleiders hebben we nu een vrouw als eerste uitvaartleider t.w. mevr. Angita Waal. Ook zij doet het weer naar volle tevredenheid op haar eigen wijze. Verdere groei van de vereniging Heerhugowaard werd een groeigemeente en het aantal inwoners steeg gestaag, zo 10 maart 1988 De voorloper, links voor, met de dragers vlnr: Flip Tromp, voorloper Koos Kok Arie Entius Jan Brink Piet Tromp Jac. Tromp Jan Dekker Wont Stuyt Cor Bruin

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 42