39. In de jaarvergadering van 1936 deelt de zeereerwaarde heer pastoor De Meulder mede dat hij op verzoek van de voorzitter zal gaan optreden als geestelijk adviseur. In 1937 treedt C. Kok af. Hij vindt dat zijn functie als voorloper niet verenigbaar is met een bestuursfunctie. H. Veenboer wordt als zijn opvolger gekozen. Vanaf 1938 was overeengekomen met de burgemeester dat bij elke uitvaart de stoet vooraf wordt gegaan door de toenmalige veldwachter Bleijendaal. Besloten werd dat hij hiervoor jaarlijks een gratificatie van fl.10,- zal ontvangen. Heerhugowaard had nog geen nieuw bouw, dus de vereniging groeide lang zaam en eind 1938 waren er 194 gezins hoofden lid die tezamen met de gezinsle den zorgden voor 479 betalende leden. Tijdens de oorlogsjaren kwam het bestuur wel regelmatig bij elkaar, maar er moch ten geen jaarvergaderingen uitgeschreven worden. Vooral in 1945 hadden de men sen het zwaar. Uit de notulen blijkt dat er in dat jaar 21 personen begraven waren waaronder 11 kinderen onder de 18 jaar en een geëvacueerde priesterstudent In 1946 wordt weer een jaarvergadering gehouden en het bestuur besluit om in zijn geheel af te treden en zich weer op nieuw verkiesbaar te stellen. Met algeme ne stemmen werden zij weer herkozen. In 1947 werd becijferd dat de begrafenis kosten snel gestegen waren en gemiddeld fl. 100,- bedroeg. Daarom een voorstel om de contributie te verhogen met 1 ct. per week, wat op veel weerstand stuitte. Het bestuur moest praten als Brugman om het voorstel er doorheen te krijgen. In 1949 wordt het inmiddels te kleine kerkhof achter de Dionysiuskerk ver nieuwd. De wens is om er een monumen taal kruis te plaatsen. De kosten worden begroot op fl. 500,-. Besloten wordt dit kruis aan het kerkbestuur aan te bieden. In 1953 overlijdt de heer P. Bot en P. Peppelenbosch vertrekt uit de gemeen te. Dus er zijn 2 nieuwe vacatures. Deze worden opgevuld door P. Beers en A. Breed. Laatstgenoemde in de functie van secretaris. In 1957 werd hij tevens pen ningmeester. In 1961 wordt overgegaan tot de aanschaf van een mobiele rouwkamer die tegen een passende vergoeding ook gebruikt kan worden door andere verenigingen. Bode en Voorloper In de beginjaren ging het financiële ver keer alleen nog op contante wijze, dus de contributie werd opgehaald door een bo de. De eerste was J. Kaptein. Na zijn ver huizing in 1938 werd G. Oudeman aange nomen. Die werd in 1947 vervangen door D. Jongkind, die op zijn beurt weer in 1955 vervangen wordt door J. Pater. In 1964 wordt deze ook gekozen als be stuurslid. Door een wijziging in het huis houdelijk reglement kon hij beide functies blijven vervullen. Hij blijft dit doen tot zijn overlijden in 1976 aan toe. Het opha len werd gaandeweg wel steeds minder. De contributie werd inmiddels lx per jaar opgehaald en vanaf 1968 kon men ook via bank of giro betalen. De voorloper was vanaf het begin de spil waar alles om draaide bij een begrafenis. De eerste was C. Kok. Hij heeft dit exact 25 jaar gedaan, Na hem kwam Jac. Groenveldt die na 3 jaar alweer opge volgd werd door A. Brink. Deze zou het 16 november 1974 be staat St. Barbara 40 jaar. Jan Bruin neemt af scheid als voorzitter wel ke functie hij vanaf de oprichting heeft vervuld. Burgemeester Molleman speldt hem een koninklij ke onderscheiding op

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 41