Gestart wordt met een ledental van 51 (Alle aanwezigen op de oprichtingsverga dering hadden zich aangemeld). C. Kok wordt voorlopig aangesteld als voorloper. Hij wordt tevens belast met het aanwer ven van nieuwe leden en het innen der in- leggelden. Hij krijgt hiervoor 5 et. per nieuw lid. De contributie wordt gesteld op 5 et. per week. Om dat geld te innen wordt ook een bode aangesteld in de persoon van J. Kaptein. Voor het aanschaffen van de benodigde kleding, zijnde 9 jassen, 9 hoge hoeden verpakt in dozen, 9 parapluis, 9 paar handschoenen en een koord op de jas van de voorloper wordt fl. 450,- vrijgemaakt. De penningmeester moet hiervoor bij de Boerenleenbank een lening aanvragen en als dat niet lukt stelt de heer Bot zich ga rant voor dat bedrag. Ze hielden de vaart erin en op 30 nov. werd er weer vergaderd. De heer Kok kan berichten dat hij al de halve parochie be naderd heeft en dat er inmiddels 220 le den staan ingeschreven. De Boerenleen bank is benaderd en is bereid de lening te verstrekken. Dat betekent dat de secretaris de heer Peppelenbosch over kan gaan tot de levering van genoemde kleding voor een bedrag van fl. 438,- Ook wordt de taak van de bode J. Kaptein vastgesteld. "Hij dient voor de 20e der kwartaals- maand de contributie op te halen en te vens de veranderingen van de gezinssa menstelling bij te houden. Hij wordt ook geacht nieuwe leden aan te werven en krijgt hiervoor 10 et. per lid. Zijn salaris wordt vastgesteld op fl 30,- per jaar zo lang het aantal te bezoeken gezinnen min der dan 200 bedraagt. Worden het er meer dan wordt dat verhoogd naar fl 35,- per jaar. Als voorloper wordt definitief C. Kok aangesteld. "Hij is verantwoordelijk voor een goed verloop van de begrafenis en het aansturen en het verdelen van de ar beid van de dragers". Hij krijgt hiervoor fl. 4,- per begrafenis. Er worden 8 dragers en 2 reserves aange steld. "Zij dienen zich op tijd te melden in de kleedkamer en zijn dan behoorlijk ge- wasschen en geschoren, dragen een zwar te broek, zwarte schoenen en kousen De dragers krijgen allen een nummer. Nummer 1 vervangt zo nodig de voorlo per. Er zal worden getracht iedereen even vaak aan de beurt te laten komen. Hun vergoeding wordt fl.2,- per begrafenis. Verkleden konden ze zich in het huis van de secretaris, de heer Peppelenbosch. Deze woonde toentertijd tegenover de Dionysiuskerk. De volgende dragers worden aangesteld, -ml A. Bruin, - nr 2 K. Bankras, - nr 3 J. Snoek, - nr 4 G. Jak, - nr 5 E. de Jong, - nr 6 G. Brink Jzn, - nr 7 J. Kraakman, - nr 8 J. Beers Czn. Reservedragers worden: P. Buurman en P. Stuit. Op 16 jan. 1935 wordt J. Smit als eerste lid ten grave gedragen. Dat jaar waren er in totaal 8 uitvaarten. De uitkering be stond uit de kosten voor de dragers en in dien nodig voor de rouwkoets. In 1935 wordt er ook door het Burgerlijk Armenbestuur gevraagd wat de begrafenis moet kosten als een van hun patiënten komt te overlijden. Besloten wordt om dit uit te voeren voor kostprijs t.w. fl. 20,-. Op voorstel van de hr. P. Bot wordt beslo ten "zich niet in te laten met leveranciers van kisten, maar dit te gunnen aan de plaatselijke middenstand". In vroeger jaren werd bij een uitvaart gebruik gemaakt van een rouw koets. Van de de koets van St. Barbara is jam mer genoeg geen foto bewaard gebleven.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 40