Opening .1 7M3.9.-1982 - slopen ging voorspoedig en de bouw le verde geen problemen op. Voor de kermis van 1982 kon het dorpshuis compleet ge bruikt worden. De officiële opening vond plaats op vrijdag 17 september 1982. De vroegere kasteleins mevr. De Wit, Hendrik Bierman en Geertje Bierman-Klerk en Joop Olij en Nel Olij-de Man waren daar bij aanwezig. Geertje Bierman-Klerk ont hulde het door de tinna Rentenaar ge schonken wapen van Veenhuizen. Dank zij de inzet van ongeveer 80 vrijwilligers uit het dorp kon het pro ject "dorpshuis" een gunstig resultaat opleve ren. Dank zij de inzet van het vrijwillige be heerdersechtpaar - Adrie en Hennie de Visser Bierman - ziet het dorps huis er nog altijd prima uit en is het er niet aan af te zien dat er per jaar ongeveer 300 aktivitei- ten plaatsvinden. De in zet van Adrie en Hennie de Visser is niet alleen geweest te zorgen dat ie dereen zijn "natje en droogje" kreeg, maar ze verzorgden niet alleen het schoonmaken en onderhouden van de inwendige ruimten, maar ook bui tenom is door hen tot nu toe goed onder houden. Het is jammer dat Hennie de Visser-Bierman twee jaar geleden is over leden. Beiden zijn geheel terecht bij het 25-jarig bestaan van het dorpshuis gerid derd. Voor de betrokkenheid van de vrij willigers bij het dorpshuis is de Stichting Dorpshuis Veenhuizen hen veel dank ver schuldigd. Het metselen van de fundering De officiële opening op 17 september 1982 Bronnen: 't Zwaantje, le en 2e jaargang Boekje Opening Dorpshuis 1982 Henk Komen, Stolpboerderijen in Heerhugowaard, deel 3, Uitgeverij Pirola, Schoorl, 2011 Ed Dekker, Veenhuizen van vroeger, Uitgave in ei gen beheer, 1993 Isaak Tirion, Tegenwoordige staat der Vereenigde Nederlanden, achtste deel. Amsterdam, 1750 Gijsbert Boomkamp, De stadt Alkmaer met haare dorpen, Stichting Uitgeverij Noord-Holland in sa menwerking met Regionaal Archief Alkmaar, 2010

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 38