gemeenschap te behouden. Na enige on derhandelingen met de gemeente bleek dat er een Stichting moest komen om het be heer over het gebouw te voeren. Op 21 ju li 1978 togen Nel Steur, Floor van Stipriaan en Ab Klomp in hun "goeie goed" naar notaris Eskens om de Stichting Dorpshuis Veenhuizen in het leven te roe pen. Vanaf 1 augustus 1978 was de Stichting beheerder over het café en de to neelzaal. Het gedeelte werd door de ge meente Heerhugowaard vanaf 12 septem ber 1978 voor een jaar gehuurd. De Stichting moest in dat jaar aantonen dat het Dorpshuis bestaansrecht had en dat het geen negatieve exploitatie had. De reeds aanwezige verenigingen konden gerust ademhalen en er werden nieuwe initiatie ven ontwikkeld. Na een jaar was het be staansrecht aangetoond en in de gemeente raad van december 1979 werd de toneel zaal aangekocht met een stuk grond ten oosten van de toneelzaal. Het dorpshuis had op dat moment geen café meer. Er moest nieuwbouw plaatsvinden waarvoor de gemeente 125.000,- had gereser veerd. In september 1979 komt Kees Olij terug uit Ierland en gaat wonen in de boerderij. Hij wil de beschikking hebben over de ge hele boerderij en daardoor raken we het café en een gedeelte van de dars kwijt, want in de dars was een tijdelijk keukentje gerealiseerd. Om het probleem van het keukentje op te lossen wordt tijdelijk een keet gehuurd. De bouwkeet wordt opge haald uit Amsterdam bij de ingang van de Hemspoortunnel-Zuid. Wij hadden niet bedacht datje voor die bouwkeet een bouwvergunning nodig had en kregen prompt een bouwstop. Gelukkig was de keet al wel waterdicht. Probleem bleek echter dat je geen bouwvergunning kunt aanvragen als er al een aanvraag voor een bouwvergunning voor het betreffende stuk grond is aangevraagd. De oplossing was simpel namelijk gedogen dat de bouwkeet er tijdelijk zou staan. De bar kwam in de zaal te staan evenals het biljart. We moch ten nog wel gebruik blijven maken van het toilet dat vanuit de zaal te bereiken was, maar in de boerderij was gesitueerd. Dijkweg 30, omstreeks 1900. Dijkweg 9 In 1852 wordt hier herberg "Het Fortuin" gevestigd. Vanaf 1833 was het een bakkerij. In 1868 werd de herberg weer gesloten. Hoek Dijkweg - Kerkweg. Bakkerij De Jong, Bakkerij De Jong Hoek Dijkweg - Kerkweg

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 36