werd de katholieke status losgelaten. Onder leiding van de nieuwe directeur Jan Altelaar werd nog meer werk gemaakt van de verantwoordelijkheid van de bewoners over hun eigen leven: met geld omgaan bijvoorbeeld, maar ook boodschappen doen, zelf koken en de eigen kamer schoonhouden. In de jaren '90 werd De Dreef onderdeel van stichting Esdégé-Reigersdaal. Stichting Esdégé had een duidelijke visie op de ondersteuning van mensen met een beperking en daarbij hoorde ook bepaalde woonwensen die niet aan de Dreef konden worden gerealiseerd. Het pand aan de Dreef had zoveel onderhoud nodig dat men serieus ging nadenken over een nieuwbouwproject. Dit project kwam tot stand aan een heel nieuw plein in Heerhugowaard: het Lindeboomplein. De officiële opening van het nieuwe pand was in 1994. Het bestond uit een constructie van verschillende wooneenheden waar men in groepen bij elkaar woonde en sa men een keuken en badkamer deelde. Eigenlijk voldeed deze vorm al direct bij de opening niet meer. Inmiddels was na melijk de gedachte ontstaan dat alle bewo ners over een eigen kamer, badkamer en keuken moesten beschikken. Dit leidde tot een verbouwing en 20 volwaardige appar tementen. Dit pand is nog steeds in gebruik als zoda nig en valt samen met 2 andere Esdégé- projecten onder de naam De Dreef, waar het pand aan de Dreef niet langer deel van uit maakt. De naam leeft echter voort als herinnering aan een stukje Noord Hollandse én Waardse geschiedenis. werd nog gebezigd) een minder soort mens. Er moest met hen worden omge gaan op voet van gelijkwaardigheid en in spraak. De maatschappij was op dat mo ment nog niet klaar voor dergelijke ideeën, maar geleidelijk aan zijn ze in ze kere zin gemeengoed geworden en nieuwe jonge medewerkers versnelden dit proces, zo ook aan de Dreef. In diezelfde periode werden de financiële mogelijkheden ook nog eens verruimd door de AWBZ-erken- ning. In 1979 werd het tijd voor zuster Ancilla om met pensioen te gaan. Niet lang daarna Met dank aan medewerkers Esdégé voor hun input en fotomateriaal Samen muziek maken Nieuwbouw in 1994 aan het nieuwe plein: het Lindeboomplein

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 34