werd een buitendag bv. begonnen met een kerkgang, een steekspel op een sportterrein en een toespraak van een do minee uit Alkmaar en een rijmwedstrijd. Op sportief gebied waren er de voetbalvereniging, de bil jartvereniging, en de damvereniging. Harddraverij "Steeds vlugger vooruithield een handicapwedstrijd. Tevens wer den er loten verkocht om geld voor de vereniging te kunnen inzamelen. Na afloop van het evenement werd er door de heer Groenland een bal georganiseerd. Ook was er de turn vereniging T.A.V.E.N.U. waar veel Heerhugowaarders lid van waren. Jan Moeijes nam op een BMW motorfiets deel aan een driedaagse wedstrijd door Duitsland, België en Nederland. Aan al deze evenementen werd in het blad aan dacht besteed. Bij voetbal- en turnwedstrijden werd de uit slag gepubliceerd en uitvoerig besproken. Muziekvereniging H.U.G.0 gaf regelmatig concerten en luisterde diverse feesten op. Muziekvereniging "Onder Ons" organiseerde eveneens concerten en gaf een bal voor donateurs en een voor het Heerhugo-waardse publiek. Heerhugowaard was ook lid van het Centraal Genootschap voor kinderherstelling en vakantiekolonies. Een afgevaar digde werd hiervoor naar de algemene vergadering ge stuurd. Verder meldde het blad dat de Commissie voor ou den van dagen geld vroeg en of men een auto ter beschik king wilde stellen om de oude medebewoners een leuke dag te bezorgen. Er werden ook diverse collectes in het blad aangekondigd zoals het verkopen van zomerpostzegels en geld inzamelen voor de blindeninrichting Wolfheze. Men maakte melding van de opbrengst hiervan en bedankte de dames voor hun inzet. Al deze thema's en nog veel meer werden in een blad van 4 pagina's verwerkt. Was men zich als lezer ervan bewust dat de middenstand de inhoud domineerde en uitkoos, en was er geen verdere behoefte aan meer informatie, dan was het eigen lijk niet nodig om nog een dagblad te le zen. Turnvereniging T.O.G. Uitvoering of wedstrijd op het oude S.V.W. terrein aan de Middenweg waar nu de Sportlaan is. Omstreeks 1935

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 21