JU --Jtuj o - lA/a non-stop muziek met behulp van een accordeonist en on dertussen vermaakte de goochelaar en telepaat Emil Morettidie ook al voor het koningshuis was opgetreden, het publiek. Ook bij Café Veenboer moest het een vrolijke tijd worden met Johny en de Klavierboys. Hier werd zelfs reclame gemaakt voor bier op ijs. In het jaar 1939 gebruik te de middenstand een andere advertentiestrategie. In het plaatselijke nieuws werd de denkbeeldige bezoeker van de Kermis langs alle straten in Heerhugowaard geleid en werd uitgelegd welke aanbiedingen en lekkernijen elke middenstander aan te bieden had. Geen middenstander laat zich de gelegenheid ontgaan om in het advertentieblad de aandacht te trekken. Iedereen pro beerde natuurlijk om een graantje mee te pikken ook al was de connectie met de kermis soms wat ver gezocht. Zo bood garage Pot plaatsen aan voor een rijwielstalling. Zure haring, koekjes, sigaren en nieuwe schoenen om er piekfijn uit te zien en uiteraard voor de dames een nieuwe perma nent. Was men niet zo'n "kermisganger", kon men nog steeds bij alle cafés terecht voor een rustig partijtje biljarten of kaar ten. En voor de echte thuisblijvers werd door H. Veenboer een hele reeks alcoholische dranken tegen een redelijke prijs aangeboden. Evenementen en initiatieven Lang voor de tijd van het elektronische vermaak - er was alleen de radio en eventueel de bioscoop - was het noodza kelijk om zelf voor amusement en tijdverdrijf te zorgen. Er bestonden talloze verenigingen en initiatieven voor goede doelen waar men tijd samen kon doorbrengen en soms nog iets voor het sociale leven van de gemeente kon doen. Uiteraard werd voor kermissen en bals in de diverse andere gemeenten dan Heerhugowaard geadver teerd door cafés en verenigingen. Heel veel evenementen werden door de rooms-katholieke kerk georganiseerd. De rooms-katholieke dames zangclub gaven regelmatig liederen- en toneelvoorstellin gen. Ook werden er middagen voor kinde ren georganiseerd met Gregoriaanse gezan gen, en zangspelletjes waarin de kinderen mee konden doen. Toneelvereniging Pius XI begon in 1938 met de studie voor de voorstelling "Als het geweten spreekt". De Nederlandse rooms katholieke blindenbond gaf 's middags voor kinderen en 's avonds voor volwasse nen een filmvoorstelling. Ook de rooms- katholieke jeugdclub "De Kruisvaarders" vertoonde films voor de jeugd. Er bestond echter ook een jeugd club van de Hervormde Kerk. In 1938 Jan Moeijes en zijn vrouw Grietje Rus op hun motorfietsen Swanner kermiss in 1913 voor café de Landbouw aan de Middenweg. Daar is nu een chi nees restaurant. Daarachter was vroeger het winkeltje van Teuntje Zut, nu Koos Rood witgoed Foto gemaakt door de dorpsfoto graaf Specken, hij had een kap perszaak in De Waard

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2018 | | pagina 20