6. Na 1965 veranderde Heerhugowaard, er kwam uitbreiding rond het Centrum, er werd een industrieterrein aangelegd. Wat betekende dit voor jullie en voor jullie bedrijf? Het werd een moeilijke tijd voor ons. We hebben regelmatig met de gemeente con tact gehad over ons bedrijf, over de grond, over de gebouwen en de huizen. Uiteindelijk, toen de nieuwbouwplannen voor de Basserhof en voor de Middenwaard gemaakt werden, kwamen we in de gelegenheid om met de gemeente tot overeenstemming te komen en konden we de grond aan hen verkopen. Het be drijf, de kunstmest-en fouragehandel werd aan de Landelijke Groothandel Brokking in IJsselstein verkocht. Wij konden toen huizen bouwen langs de Middenweg en hebben voor onszelf Middenweg 60 kunnen bouwen. Dat was in 1979. U was toen 50 jaar oud. Kon u daarna nog aan de slag? Ik heb daarna tot aan de VUT als keur meester bij kippenslachterijen door heel Noord-Holland gewerkt. Het was een gro te overgang, maar ik heb me goed kunnen aanpassen. Gelukkig maar. Wij hebben aan de oostkant van de Middenweg een huisje voor onszelf laten bouwen. Middenweg 60 en daar wonen wij nu nog. Tot groot genoegen. We willen niet meer terug naar Zuid-Holland. Mijn polder als kind liep ik met klepperende klompjes over de klinkerweg waar in de stille sloot de reiger kikkers ving en ik fluitjes maakte van het riet de klinkerweg weg de stille sloten bedolven onder stenen, asfalt en lawaai de reiger is gevlogen er staat een stad van kansen waar eens mijn polder was en ik speelde in het kleine vergeten stukje polder waar de stad geen kansen kreeg waar in de stille sloot de reiger kikkers vangt maak ik weer een fluitje van het riet ik ben thuis weer even kind ©Nel Zuurbier Rectificatie 1Op blz. 54 van de vorige Overhaal staat bij de luchtfoto van Bot Bouw dat rechts ringvaart de Oostertocht te zien is. Dat moet zijn de Oostdijk met de ringvaart 2. In het artikel over het koninklijk bezoek aan Heerhugowaard staat dat de auto met de koningin naar het Raadhuisplein reed. Maar dat bestond toen nog niet. Bedoeld wordt dat men naar het raadhuis reed dat toen aan de Middenweg stond.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2017 | | pagina 8