Voorwoord 2017 Voor u ligt de dertiende uitgave van het jaarboek "De Overhaal" van Historisch Heerhugowaard. In de jaren daarvoor bestond "De Overhaal" al, als Nieuwsbrief van de ver eniging van vrienden van de Stichting Den Huygen Dijck/Het Poldermuseum. Twee keer per jaar werden deze nieuwsbrieven uitgegeven. Van september 1994 tot november 2004. Gedrukt in een boekje op A5 formaat. Deze nieuwsbrieven kreeg ik het afgelopen jaar onder ogen. Mooi om te zien hoe de verhalen en het uiterlijk (vooral de druk en het papier) zich in die 10 jaar tijd ontwikkelden. In het laatste nummer, november 2004, wordt door J. Swart, voorzitter van de Vereniging van Vrienden in die tijd, gemeld, dat men bezig is om via Siem de Haan een Historisch Genootschap Heerhugowaard op te richten, zoals dat ook in omlig gende gemeentes het geval al zou zijn. Daarbij hoort een Jaarboek vond men, met gegevens en verhalen over de plaats zelf. In de bestuursvergadering van de Vrienden is dit besproken en men dacht toen aan een uitbreiding van de redactie en verfraaiing van de Overhaal. Uiteindelijk is in dat jaar 2004 de Stichting Historisch Heerhugowaard opgericht, die het jaarboek De Overhaalnu voor de dertiende keer in de huidige vorm uitgeeft. Als je de 13 jaarboeken naast elkaar legt en de inhoud van deze boeken bekijkt, zijn er al veel verhalen en artikelen geschreven. Over allerlei onderwerpen en door verschillende schrijvers en dichters. Veel van de schrijvers voor "De Overhaal" leveren ieder jaar een arti kel. Voor ons, het bestuur van Historisch Heerhugowaard, is dat een voorwaarde om deze boeken uit te kunnen geven. Het zorgt voor diversiteit, voor onverwachte gezichtspunten, voor nieuwe inzichten in een stukje historie van Heerhugowaard Verhalen voor en door Heerhugowaarders geven "De Overhaal" inhoud. Tot nu toe waren er steeds geschikte onder werpen. Toch doe ik bij deze een oproep aan de lezers. Als er onder u mensen zijn die veel weten over Heerhugowaard, die beschikken over mooie herinneringen, laat het ons weten, wij kunnen ervoor zorgen dat uw verhaal volgende keer wellicht in "De Overhaal" ver schijnt. Daarnaast zijn wij op zoek naar nieuwe schrijvers. Mensen die beschikken over schrijversta lent en het leuk vinden om zelf een stuk te schrijven. Ook zijn wij altijd geïnteresseerd in foto's uit de oude doos, wij kunnen de foto's scannen en archiveren. Veel leesplezier en dank aan de schrijvers die "De Overhaal" zo mooi weten te vullen. Gemma Groot, Voorzitter Historisch Heerhugowaard

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2017 | | pagina 4