In 1868 begon er weer een bakker en na het beëindigen van de herberg in Dijkweg 9 is dat ook overgenomen door Dijkweg 7a. Er waren toen twee horeca gelegenheden in Veenhuizen, n.l. Dijkweg 7a en Kerkweg 30. Tweemaal per jaar werd er kermis gehouden in Veenhuizen, in de zomer en in het najaar, de zogenaamde "katjeskermis". Het ene jaar was de grote kermis op Dijkweg 7a en het andere jaar op Kerkweg 30. In de Schager Courant van 23 januari 1912 staat het volgende: Wij vernemen, dat de heer D. de Jong die alhier de eenige vergunninghouder is, voortaan in zijn woning alleen het bak kersbedrijf zal uitoefenen. De vergunning zal, behoudens goedkeuring van autori teiten, door verkoop overgaan op het ruim gebouwde koffiehuis van den heer P. Groot. Veenhidzen zal dus hoogstwaar schijnlijk weldra slechts één café bezit ten, terwijl de vergaderingen van het Nutsdepartement ook voortaan bij den heer Groot zullen plaats hebben. De bakkerij heeft gefunctioneerd tot 1920 toen een brand een einde maakte aan het pand. De brandspuit van Veenhuizen die gestationeerd was bij de school was snel ter plaatse, maar gaf geen water. In de Schager Courant van 26 oktober 1920 stond: "Maandagmorgen brandde alhier de broodbakkerij van den heer K. Molenaar tot den grond toe af. De oorzaak is onbe kend. Daar de spuit te Veenhuizen hardnekkig weigerde water te geven, is het alleen aan de windstilte te danken, dat de belendende percelen behouden bleven". Er is geen nieuw huis gebouwd. Dijkweg 11. Het winkeltje was aan de linkerkant Dijkweg 7a. Op de hoek van de Dijkweg en de Kerkweg stond de bakkerij

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2017 | | pagina 32