v nr »- ii wrlaai Roerig Rond de eeuwwisseling waren het roerige jaren voor Bot. Er waren grote verschillen van inzicht hoe verder te gaan met het bedrijf. Onzekere tij den waren er eerder geweest. Zoals in de jaren zestig met grote stakingen en in de jaren tachtig tijdens de economische crisis. Maar nu waren er grote twijfels over de toekomstige koers. In sep tember 2003 kreeg de bouwtak een directeur van buiten. Voor het eerst geen Bot op die stoel. De extern aangetrokken man was wel aan een Bot verantwoording schuldig, aan Gem Bot (1945), directeur van de overkoepelende Bot Bouw- groep. De familie bleef eigenaar. In 2011 deed de familie opnieuw een stap terug. Gem Bot stopte als directeur van Bot Bouw- groep. Hiermee kwam de directievoering volle dig los te staan van het eigendom. Een directeur van buiten nam zijn plek in. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Sinds juli 2014 staan weer leden van de familie Bot aan het roer. De leiding is in handen van de vier de generatie, de neven Gem en Gem. 'Gem van Pief is directeur van Bot Bouwgroep en Bot Bouw, 'Gem van Gem' is directeur van Bot Bouwgroep en Bot Bouw Initiatief. Beide Gemmen zijn inmiddels de eigenaren van het bedrijf. Zij bezitten ieder 50 procent van de aandelen. In de directie zitten ook Leo Bouwmeester (financieel directeur, sinds 2014) en Johan Groen (directeur Bot Bouw Initiatief, sinds 2001). Betrokkenheid Over de ingrijpende veranderingen in 2014 zegt Gem van Piet: ,,Door de stap terug in 2011 ver anderde er veel voor ons als familie. Als aan deelhouders kwamen wij op afstand te staan. Dat voelde niet goed. Wij misten de dagelijkse betrokkenheid hij de onderneming. Wij zijn te veel ondernemer om het roer uit handen te ge ven. De hoofdvestiging is aan de K.P.C. Bazelweg op bedrijventerrein Beveland. Het pand op de hoek Middenweg/Marsmanstraat is in 2002 verlaten. De onderneming is de jongste crisis niet onge schonden doorgekomen. In 2012 werkten er 175 mensen. Nu zijn dat er, zoals gemeld, honderd. Gem van Piet: ,,De daling komt vooral door na tuurlijk verloop. Helaas waren er vijftien ge dwongen ontslagen.Bot zag kans om twaalf projecten uit failliete boedels over te nemen, van de bedrijven Mulder Obdam en VBK. De tijden van driehonderd werknemers keren niet terug, stelt Gem. ,,Wij zoeken het meer in het per pro ject samenwerken met gespecialiseerde bedrij ven. Dan ben je veel flexibeler en kan je soepel inspelen op ontwikkelingen in de markt. Piet Bot, de derde generatie, heeft de terugkeer van de naam Bot in de directie niet mogen mee maken. De nieuwe directie trad 1 juli 2014 aan. Piet overleed 4 maart 2014, op 72-jarige leeftijd. Zijn echtgenote Nel Bot-Slijkerman (geboren in 1942) woont in Heerhugowaard. v i i "tilM nmmm 'il trdWÊ.-~m 7 J J 1551 Kraanspooor, IJ-oever, Amsterdam. Project samen met bouwbedrijf De Nijs te Warmenbuizen. Het Kracmspoor is een licht gewicht werkgebouw van 12.500 vierkante meter. Met drie verdiepingen, boven een betonnen qfbouwsteiger uit het glorieuze verleden van de NDSM (Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij). Het gebouw - 270 meter lang en 12,6 meter breed - 'zweeft' drie meter boven de dikke betonnen wanden van de onderbouw (2008).

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 53