DE "TANTES"ALIE EN ANNIE SCHOLTEN Ons hele gezin, vader en moeder en 8 kinderen, ging 25 oktober 1955 op het schip "De Groote Beer" naar het verre Australië. Mijn vader zette een hele grote stap om naar een ander werelddeel te gaan, gelukkig was het een hele goede stap. Ik woon nu 60 jaar is het mooie Australië, maar Heerhugowaard kan ik niet vergeten. Mooie herinneringen heb ik aan twee tantes van mijn vader Cor Scholten, Annie (1895 -1972) enAlie (1892 - 1962). Het waren dochters van mijn overgrootvader Pieter Scholten (1862 - 1937). Annie enAlie bleven altijd samen en zijn nooit getrouwd geweest. Tante Annie deed het huis houden en tante Alie was onderwijzeres. Nadat hun ouders waren overleden nam Cor Scholten (mijn vader) de schilderszaak over van zijn grootvader. De ou ders van Annie en Alie. Cor zijn vader was in 1930 overle den aan loodvergiftiging. In die jaren mengde de schilders zelf de verf, waarbij ook lood werd gebruikt, met alle ge volgen van dien. Het schildersbedrijf was aan de Midden weg 227, naast het huidige Chinees restaurant aan de Middenweg. Er werd in de bocht aan de Middenweg, even voorbij de Dionysiuskerk, een mooi modern huis gebouwd voor Annie en Alie, dat was in 1937. De architect was Eef Besteman, de timmerman en elektricien Jac. BorstWie de aannemer was is niet bekend. Het huis had een erker en boven een balkon. Als je boven op het balkon stond dan kon je ver de Middenweg op kijken en kon je het Raadhuis zien, met de trappetjes. Op deze plaats werd la ter de praktijk van huisarts Flinkenflögel ge bouwd. Annie en Alie gingen in het huis wonen, dat modern werd ingericht, met hele mooie meube len. De voordeur kreeg een klein raampje zodat de dames Scholten altijd konden zien wie er voor de deur stond. Natuurlijk was er ook een brug voor het huis zoals alle huizen hadden in die tijd hadden. Als je door de voordeur naar binnen kwam dan stond je in de vestibule waar een kapstok en spiegel waren enz. Dan ging je door een deur die aan beide kanten open ging. Dan kwam je in de gang met keuken en bijkeu ken. Rechts in de gang de deur naar de voor- en achterkamer. De erker had ook een deur die aan twee kanten open ging. Tante Annie was de huisvrouw, zij naaide heel veel vooral tijdens de oorlog. Soms maakte ze iets dat niet naar onze zin was, maar je had als kind niets te vertellen, je moest alles gewoon dragen. Ze kon heerlijk koken en bakken, de eerste koekjes mochten wij altijd proeven. Zij leerde ons heel veel en had altijd tijd voor mij en mijn zus Riet. Tante Alie was onderwijzeres, eerst op de school "Het Goddelijk Kind" en later op de "Mariaschool". Deze school werd de meisjes school en de andere school werd de jongens school. De Mariaschool werd vlak na de oorlog gebouwd en "Bemand" door nonnen uit Oudenbosch, een groep Franciscanessen. De school werd in 1947 geopend en is nu de "Pater Jan Smitschool". De van Veenweg heette toen de Hondenweg. De nonnen waren voor die tijd modern, er kwam een radio in de klas, we kre gen les in kunst en er was een groentetuin. Alles mooi en modern. We gingen graag naar school, tante Alie hield een oogje op ons. Als je rapport niet goed was dan moesten we na schooltijd naar de "Tantes" voor bijles. We vonden het niet zo héél erg want er was altijd wel wat lek kers tijdens de les, een glaasje ranja en zelfge bakken koekjes. Soms mochten we blijven slapen dat was meest al als mijn moeder een baby kreeg. De tantes waren onze favoriet. We moesten ook wel eens naar onze opoe te slapen, maar we gingen nooit graag daar heen. We vonden haar erg streng en Tekst: Ada Rieveld-scholten Cor en Geri Scholten met 4 van hun 10 kinderen, vim: Cor Schollen, Geri Schol ten-Groot, Ineke 4 jaar, Riet 15 jaar, Bets 12 jaar en Ada 17 jaar. De boerderij, Middenweg 227. is gesloopt in juni 1970. Voor de sloop werd de boerderij in brand gestoken als oefenobject voor de brandweer. Deze foto is is genomen in 1955, het jaar waarin het ge zin emigreerde naar Australië

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 43