braderieën op het Raadhuisplein, bingo avonden, met als lieftallige assistentes zijn dochters Kitty en Simone, breirecord voor het Guinessbook of records, lotenacties, prijsvragen, dag naar onbekende bestem ming, Koninginnedag, een feest op het Raadhuisplein met BZN. Verder nog: organisator Stationswegmarkt, revue-regisseur en twee maal prins carnaval. "Voor de knuist weg" Over een paar van zijn enthousiaste onder nemingen nog een extra woordje: In de jaren 1963-79 werd het programma "voor de vuist weg" op de Nederlandse tele visie uitgezonden, gepresenteerd door Willem Duys. Bekende en bijzondere gasten werden bij Willem aan tafel uitgenodigd in een huiskamerachtige sfeer. Piet bracht deze formule naar Heerhugowaard vanaf 1972 en noemde het "voor de knuist weg". Elke knuist-avond was weer verrassend en hila risch. In willekeurige volgorde waren onder meer te gast: De Waagzangertjes, Los Caballeros, zanger Han Wellerdieck, zanger Willem Duyn, Eugenie Herlaar, pianist Jaap Dekker, het Volendams koor "de 12 rovers", pianist Ruud Jansen, het Nederlands Operakoor, prikslee-er Arthur Overtoom, zwemster Enith Brigitha, olympisch judo ka-kampioen Wim Ruska, atlete Olga Commandeur, trainer van Haarlem Barry Hughes, trainer van AZ Ronald Spelbos, Nederlands coureur en kampioen 500 cc Wil Hartog, Europees kampioen formule 3 Jan Lammers, zangeres Lori Spee. Ook was er altijd wel een Heerhugowaarder die iets bijzonders voor de gemeenschap had ge daan, of gewoon iets leuks te vertellen had, zoals dokter Twisk, wijkverpleegkundige Bakker en Simon Onneweer. De man met de mijter Sinterklaas, voor heel veel kinderen het hoogtepunt van het jaar. Piet heeft het 22 jaar - van 1975 tot 1997 - met plezier ge daan. Dat betekende natuurlijk een optocht, fotomomentjes met de Sint op Reigersdaal en bij vele gezinnen thuis. Het bleef niet beperkt tot de polder: hij was ook Sint in Schiedam, Hilversum, Enschede, bij AP PLE en bij CSM. Met zijn zonen en zwagers heeft Piet bo vendien een speciale wagen gebouwd voor de Sint, zodat hij op een "knappe manier" door de straten kon; deze wagen is nog steeds in gebruik. Ook maakten zij een zo genaamde evenementenwagen, die niet al leen dienstdeed voor de Sint, maar ook tij dens jaarmarkten, muziekevenementen en voor 'de sterkste man'. 350-jaar bestaan van de polder Heerhugowaard In 1979 werd het 350-jarig bestaan van de polder gevierd. Piet werd natuurlijk ge vraagd deel te nemen aan het organisatie team, samen met o.m. Tom Koeken nam hij dit op zich. De festiviteiten duurden een he le week en voor elke kern van de stad - De Foto van december 1963, t.g..v. het 12,5-ja- rig huwelijk van Riet Groenland en Piet Kager. Van links naar rechts: Flans, Jack, John, vader, Ans, moeder, Kitty, Irma en Marjo. Simone was nog niet geboren Het zaalvoetbalteam Kager's Fashion in de jaren '70

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 32