weinig werk was. Naderhand werd de as er met het paard weer uitgehaald. Jouw ouders begonnen een gezin vlak voor de Tweede wereldoorlog. Is dat iets waar jij verhalen over hebt gehoord. Was het moeilijk voor hen om het hoofd boven water te houden? Mijn vader en moeder zijn in 1938 ge trouwd. De eerste 9 jaar hebben ze in het kleine huisje bij het sluisje aan de Middenweg bij de Rustenburgerweg ge woond. Daar was zelfs ruimte voor een gezin uit Amersfoort in het eerste oorlogs jaar waar wij nog steeds contact mee hebben. De kinderen werden bijna jaar op jaar geboren: Afra (1939), Annie (1940), Coba (1942), Truus (1943, zij is overleden), Hannie (1945), Tinie (1946) Anton (1947), Marian (1949), Gré (1950), Arie (1952). Ik heb weinig gehoord over problemen wat betreft eten. Er was altijd wel wat, vooral omdat ze zelf voedsel vervoer den. Overigens had Opa Sijs een groentetuin, waar ook het een en ander vandaan kwam. In de winter had Opa het druk als kolenboer en liet hij overal de kachel branden. Bij ons wer den de jongsten verzorgd door de oudsten, zoals dat bij elk groot gezin was. Mijn moeder zorgde altijd dat wij er netjes uitzagen. Ze naaide en breidde alles aan elkaar. Dat was haar grote hob by. De broers hadden allebei hun eigen werk en hun eigen auto? Dat klopt. Iedere broer had zijn eigen werk en vrachtauto. Na de oorlog vervoerden ze vooral vlas, stro en peulvruch ten vanuit de Wieringermeer naar Verburg Conserven in Langedijk. Vlas werd rond 1950 vooral naar België ver voerd. Mijn oom Jan hield zich bezig met het vervoer van de goederen naar de Alkmaarse veiling en mijn vader vervoerde de groenten naar de Broekerveiling. Ons gezin verhuisde in 1947 naar de Middenweg 288, waar wij nu wo nen en waar ik ook geboren ben. De garage bleef aan de Rustenburgerweg. Tot 1963 bleven ze samen werken en daarna is ieders zijn eigen weg gegaan. Ons huis had een breed overpad naar het land van Gem Bot. Dat vond mijn vader ideaal. Hij had een vooruitziende blik wat betreft de stalling van de vrachtwagens, daarna werd de vrachtwagen aan de Middenweg naast het huis gestald. Kijkend naar jullie gezin, zie ik 8 meisjes en 2 jongens. Wat deden de meisjes Sijs? Arie Sijs (1914 - 1972) en Geertje Bakker (1914 - 1979) in trouwpak. 1938 1952 Het gezin van Arie Sijs en Geertje Bakker, v.i.n.r: Annie, Afra, Coba, Truns, Hannie, Tinie, Anton, Marian, Gré en Arie. De was hangt netjes aan de lijn.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 22