8. Stralen - le wethouder, P. van Langen - 2e wethouder, G. Specker - gemeentese cretaris en H. Stuijt - dijkgraaf van de polder Heerhugowaard. Daarna werd door Mieske, het 12 jarige dochtertje van de burgemeester een Biedermeierboeket aangeboden en de burgemeester zelf overhandigde haar twee Edammer kazen. In het gemeentehuis had men plaatsen ge reserveerd voor de ambtenaren met echt genotes en hun kinderen en op het bordes en de trappen van het gemeentehuis was plek voor de raadsleden met echtgenotes. Daarna was er rondleiding met uitleg van de burgemeester. Aan de linkerzijde van het gemeentehuis stond de heer J. van Langen met een trekker en ploeg, een trek ker met maaikneuzer (oogst- en laadma- chine) en met een kraan. Het geheel had een lengte van ongeveer zestien meter. Aan de rechter kant van gemeentehuis be vonden zich twee stamboekkoeien van de heer Wagenaar, en daarnaast twee kaasma kers met hun producten. Hieraan aanslui tend een gecombineerde hark- en schud- dermachine van zes meter en twee veeg- machines van de borstelfabriek. Op deze plek mocht ook het personeel van de fa briek aanwezig zijn. Aan de linkerkant van Huis ter Kimme stonden alle scholieren van de Christelijke kleuterschool en het Openbare Lager Onderwijs opgesteld. Naast hen was plek voor de lokale verenigingen zoals de zang vereniging, "Ons genoegen" en de diverse Heerhugowaardse vrouwenorganisaties. In de tuin van Huis ter Kimme mochten de verzorgers en het personeel de koningin toejuichen. Er werd bij de opstelling geen vermelding gemaakt over de "oudjes" van het bejaardentehuis. Aan de rechterkant van Huis ter Kimme stond de schoolgaande jeugd van het hoger onderwijs, enkele padvinders en diverse (niet verder benoemde) personen. De koningin liep hier een rondje, sprak met enkele mensen en vertrok toen via de Noord richting het Verlaat. Dit hele bezoek duurde volgens de organi satie precies 5 minuten! De koningin krijgt bloemen en een een paar Edammerkazen aangeboden. Het vroegere Armenhuis werd ge bouwd in 1913 en omstreeks 1960 ver bouwd, tot bejaarden huis met de naam Huis ter Kimme Bronnen: Archief Alkmaar, 40.1.1005 IIU 711 Foto's gemeentehuis en Huis ter Kimme: collectie van Jan de Vries

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 20