De voorbereiding voor het Koninklijke bezoek Uiteraard werd de gemeente Heerhugowaard vroeg geïnformeerd over het koninklijk bezoek. Op 5 juni vond in Schagen een verga dering plaats met alle betrokkene partijen om de hele organisatie te bespreken. Via de Commissaris van de Koningin werd burgemees ter Molleman geïnformeerd "hoe het hoort". De burgemeester had te verschijnen in "jacquet" maar zonder hoge hoed. Als er bij het bezoek hoogwaardigheidsbekleders aan de Koningin werden voorgesteld dan had men zich tot een minimum aan perso nen te beperken. De voor te stellen personen moesten eerst door de Commissaris van de Koningin goed gekeurd worden voordat ze konden worden uitgenodigd. Ook de cadeaus die de gemeente wilde aanbieden moesten om veiligheidsredenen bij de planning bekend zijn. Het voorstellen van de burgemeestersechtgenoten werd niet op prijs gesteld, dat zou te lang duren. De dames mochten de koningin im mers een handje geven voor de lezing in Schagen. Hiervoor waren alle burgemeesters van alle betrokken gemeentes uitgenodigd. Burgemeester Molleman vond dat ook de heer J.C. van Langen - voorzitter van de streekverbeteringscommissie en de heer J. de Groot - voorzitter van de ruilverkavelingscommissie - de lezing zouden moeten bijwonen. Men had te verschijnen in wandelkos tuum (een donker pak met stropdas). De Koninklijke stoet werd aangevoerd door een auto van de dis trictscommandant van de Rijkspolitie. Dan volgde de auto van de koningin en een of twee volgauto's. Ondanks dat de afzettingen, be waking etc. al door de Rijkspolitie waren georganiseerd verzocht men de heer Molleman toch om diverse details met de functionaris van de Rijkspolitie in Heerhugowaard te bespreken. Een aandachts punt was dat de straten waar de stoet zou langskomen goed berijd- 17. baar moesten zijn en dat er op de dag geen herstelwerkzaamheden mochten plaatsvinden. Er werd discreet op gewezen dat men in de plaatsten waar de koningin uitstapte de sigarettenmerken Lucky Strike of Chesterfield in huis" zou moeten heb ben. Men had de burgemeester verzocht om enkele ideeën op papier te zetten hoe het bezoek zou moeten aflopen om de konin gin in een zo kort mogelijke tijd een alge mene indruk van de gemeente te geven. Dus stelde hij voor om landbouwproduc ten, landbouwmachines en enkele voor beelden van de plaatselijke industrie op het Raadhuisplein te laten zien. Maar he laas vond hij dat het gemeentelijke bejaar dentehuis (ter Kimme) dat direct tegen over het gemeentehuis stond "verre van een bezienswaardigheid is. Maar ik zal de oudjes een plaats geven zodat eventueel contact met Hare Majesteit mogelijk is Het bezoek Volgens de lokale krant begon de konin gin haar bezoek aan de Schermerdijk met echt Hollands zomerweer: "een zwaar bewolkte grijze lucht waar de zon probeerde door te breken en een strakke zoele vochtige westenwind die de vlaggen stijf deed staan Vanwege het weer was de koningin ge kleed in een witte zomermantel met brui ne accessoires en een hoed met witte bloemen van kant. Via Rustenburg bereikte men 't Kruis en werden door het raam van de auto bloe men door Ria van der Meer aangeboden. Burgemeester Molleman stapte hier bij de koningin in de auto om met haar tot het Raadhuisplein mee te rijden. De kinderen van de plaatselijke kleuterschool en de in woners van 't Kruis stonden te wuiven en te juichen. Op het Raadhuisplein stopte de auto op een plek die gemarkeerd was met een wit te streep. Voor het gemeentehuis stonden de genodigden om aan de koningin voor gesteld te worden: de heren W. van Het vroegere raadhuis werd gebouwd 1915 en gesloopt augustus 1966 - door slopersbedrijf H. Hoek voor de prijs van 650 gulden inch alle materialen.. Deze foto is in 1948 gemaakt.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 19