een paar in wat hij noemt zijn "museumpje"! Ze liggen er nog glimmend bij. Ook de huls van de kogel, waarmee Niek Sprenkeling tijdens een razzia op een haar na werd geraakt. Activiteiten Hij is altijd een actieve man geweest, nu nog met de tuin en hob by-schaken. Vroeger was hij o.a. 10 jaar lid van het zangkoor in de kerk en 17 jaar linksbuiten bij de voetbalvereniging Reiger Boys. Bij die club heeft hij later nog onderhoudswerk gedaan op het sportterrein. Daarnaast heeft hij 20 jaar geturnd bij de gymnastiekvereniging TAVENU. Het oefenlokaal was in de multifunctionele zaal van café "De Swan", die ook gebruikt werd voor toneeluitvoeringen en feesten. De ringen en het wandrek waren constant in zicht. Er was geen centrale verwarming, dus met maar één kachel was het er altijd koud. De warming-up bestond uit rondjes warmlopen. Herman was goed met de reuzenzwaai met forehand, soms wel drie keer achter elkaar, uitgevoerd op het hoogrek Eens per jaar was er een uitvoering voor het publiek op het toneel, waar tijdens de demonstratie de voeten bijna het plafond raakten! Baan Na eerst het werk op de boerderij solliciteerde hij op 41-jarige leeftijd op een advertentie voor tuinman bij het Gasbedrijf Kop van Noord-Holland aan de Helderseweg in Alkmaar. Daar werd hem een andere baan dan tuinman aangeboden, nl. een baan als gasfitter en later was hij werkzaam bij het graven van geulen en leidingen. Zijn eerste salaris was 1200 gulden per maand. Dat was heel welkom in het gezin. Zijn vrouw vroeg verbaasd: "En krijg je dat geld nu iedere maand?" We hebben het over ongeveer 1975. Aan het grondwerk in Noord-Hollandse bodem heeft hij een verza meling pijpenkoppen overgehouden, sommige zelfs met inscriptie, ook te zien in zijn kleine zoldermuseum. Op 50-jarige leeftijd kwam hij, mede door zijn tekentalent, bij het Centraal Paneel van het bedrijf. 10 Jaar later, op 59V2 -ja rige leeftijd, ging hij in de VUT. Het was niet alleen klaverjassen en tri- viant spelen met de kinderen, want het werk in de grote tuin nam veel uren in be slag. Ook genoten ze van op vakantie gaan naar o.a. Zwitserland, waar ze in to taal 17 keer zijn geweest. Met de auto, waar ze om de beurt achter het stuur za ten (Willy tot aan de grens en Herman daarna!), trokken ze naar hun favoriete vakantieland, om te genieten van het im ponerende berglandschap. Tenslotte Volgens zijn dochter Nelly zou Herman wel een boek kunnen schrijven over zijn leven, maar wij laten het hier bij. Mensen van 80 jaar en ouder hebben alle maal hun verhalen. Ze zijn de moeite waard om te worden opgeschreven! d'Olifant d'Olfant geschilderd in 1948 door Herman Wilis. I BfiïSSCuk Rastatirani Herman voor zijn geboortehuis

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 17