Tekentalent In die schooljaren bleek al, dat Herman een speciaal tekentalent had. Dat is nu wel te zien aan diverse door hem op jonge leeftijd gemaakte schilderijen, o.a. van de boerderij en van de toen nog zogeheten Hervormde Kerk (nu Ontmoetings kerk) aan de Middenweg. Verliefd In de consistoriekamer van die kerk kwamen vroeger de ongeveer 20 clubleden bij elkaar van de V.C.J.C. (Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale), nu geheten Y.M.C.A. Nederland (Young Men's Christian Association). Deze vereniging werd in 1853 opgericht en houdt zich tot op de dag van vandaag bezig met maatschappelijke activiteiten op het gebied van jeugd- en jongerenwerk in binnen- en buitenland. Nederland heeft naast het Centrum in Lage Vuursche ook nog een aantal kampeerterreinen in Leusden en in Hulshorst. De broer van Herman, Hendrik Adriaan, was in Heerhugowaard een van de jeugdleiders. Ze gingen eens per jaar op jeugdkamp in Lage Vuursche. Natuurlijk kwamen daar ook jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar uit andere plaatsen en daar ontmoette Herman voor het eerst een meisje, nog onwetend dat zij eens zijn vrouw zou worden. Zij was toen veertien en hij zestien jaar. De leiding had voor de jeugd een nachtelijke vossenjacht georganiseerd en ook de twee kinderen liepen hand in hand door de bossen, onbewust van hun latere toekomst samen. Het gebeurde 7 jaar later, in 1957, dat Herman naar Hensbroek ging om in café "Het Springende Paard" te kijken naar het toneel stuk "Het Chinese landhuis". Er was zoals gebruikelijk in die tijd bal na. Tijdens het dansen herkenden zij elkaar van toen. "Waar ken ik jou van?" En zo is het gekomen! Willy (Klinkhamer) was ook heel actief in de Vrijzinnig 13. Hervormde Kerk, was leidster bij de zon dagsschool, studeerde daar liedjes in, liep met de collectebus, enz. Zij was dienst meisje bij de bekende Hensbroekse dorpsdokter Cohen. Herman was later in Heerhugowaard en kele jaren als diaken lid van de kerken raad. Willy en Herman trouwden en kregen sa men vier kinderen, twee meisjes en twee jongens. Alleen de oudste dochter Nelly is in de boerderij geboren. Op het erf Voor de kinderen was er ruimte genoeg om te spelen. Herman herinnert zich nog uit zijn jeugd dat er eens bezoek kwam met een grote hazewindhond. Hun poes liep op het erf en meteen was het ruzie tussen die twee. De hond werd zo bang van het beestje dat hij tot verbazing van iedereen die het zag met een onverwacht grote sprong over het hek sprong, zo de Middenweg op. Als kind onthoud je zulke dingen. Aan de drooglijnen konden de kleren wapperen in de wind. De was werd ge daan in het warme sop dat opgewarmd werd in een grote ketel op een 4-pits pe troleumstel. Het witgoed lag op een gras veld in de zon, het zogenaamde "bleek veld". Dat veld lag links naast de boerde rij, waar nu de huisartsen hun praktijk hebben. Zomerkamp in Lage Vuursche. Midden-achter Willy Trouwfoto van van Herman en Willy, 2 augustus 1957

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 15