NOSTALGIE... 11. steunroeden van brons of koper aangebracht op 60 a 80 cm afstand. Tenslotte De hier besproken glasramen, gerealiseerd tussen 1949-1964, zijn enkel aanwezig in de Rooms Katholieke kerken van Heerhugowaard. Dit wil niet zeggen dat dergelijke glazen altijd en overal alleen aanwezig zijn in kerken. Ook in Heerhugowaard, in de voormalige apotheek in de Stad van de Zon straalt sinds enkele tientallen ja ren een glas-in-loodraam met een fraaie reiger. Het zou mooi zijn als deze ramen ook in kaart gebracht kunnen worden. Daarom vragen wij de lezers: Wie in Heerhugowaard of omgeving een gekleurd raam met een afbeelding kent dit graag te melden aan de redactie van De Overhaal. Bij opa en oma uit logeren, samen met mijn zus we mochten sfapen in de bedstee lekker klein en lekker knus De deurtjes op een kiertje net niet open net niet dicht want we waren niet zo dapper we wilden wel een beetje licht Door dat ene kleine kiertje keken we de kamer in daar zat oma, daar zat opa de tafel stond er tussenin Opa had zijn pijp en krant maar zat gewoon te slapen oma breide weer een kous zij zat al wel te gapen "Moeder het wordt bedtijd" zei opa toen hij wakker schrok hij stapte in de andere bedstee terwijl oma nog haar pon aantrok Toen werd het donker en heel stil alleen de pendule ging zijn gang die tikte driftig en sloeg alle uren jee, wat duurt zo'n nacht dan lang Opeens stond oma voor de deurtjes het brood stond al op tafel klaar dus wij klommen uit de bedstee die weer wacht tot volgend jaar Nel Zuurbier-Van Langen Bronnen: Met dank aan de medewerkers van de drie besproken ker ken. H.A. Brenning, 'In memoriam'(over Levimts Tollenaar). Biografisch portaal Nederland, http://www.biografschpor- taal.nl/persoon/453373 79 Documentatie van de Rijksdienst voor Cultuurgoed H.G. Ritsma, 'Han Bijvoet'p. 209 in: C Hoogveld: Glas in lood in Nederland 1817-1968, SDU 's Gravenhage 1989. De paragraaf 'Gebrandschilderd glas in lood' is overgeno men uit: J.H. van Zanten-van Wijk: 'Machtig en prachtig Alkmaars glas', p. 309-310, Red. G. de Reus e.a.: Machtig en prachtig Alkmaar, Gemeente Alkmaar 2013.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2016 | | pagina 13