52. "versnoepen". Een kind kreeg 5 cent of een dubbeltje en sommigen kregen een kwartje. Maar., er was voor elk wat wils. Het assorti ment was: zoute lappen, dropslierten, kauwgom, nougat blokken, koningsbrood jes, ouwelkoeken en repen. Toverballen wa ren ook erg in trek. De tandarts was geen fan van mijn opoe. Als ik nu iemand op een opoefiets zie, dan denk ik vaak aan haar. Later was de ijssalon van Piet Buurman daar gevestigd. Dus weer, smul, smul. Bakker Rood Een echt bakkersgezin. Een mooi klein win keltje met een leuk toonbank] e en een grote bakkerij met een flinke oven en hard wer kend personeel. Ongelooflijk hoeveel soor ten brood in deze moderne tijd. De vele warme bakkers van toen hadden bruin brood, stoet en wit brood. Ook kadetten, roggebrood en beschuit werd in de mand op de bakfiets vervoerd. Met kermis werden er volgens traditie "spouwers" gebakken. In het winkeltje hoefde je geen nummertje te trekken. Iedereen wachtte zijn beurt netjes af. Iedereen kende iedereen, dus er werd veel gepraat. Mijn moeder kocht net als vele andere klanten vaak een half pond aller- hand. Sinterklaasfeest was het toppertje van het jaar. Kortom, iedere bakker wist zijn bo terham te verdienen Café/ Zaal Heiligenberg De vroegere naam was café "Halfweg", la ter "Nieuw Halfweg". Daarnaast kwam om streeks 1950 ook het bekende restaurant "De Heer van Jericho". Het is natuurlijk waar de enige bocht in de Middenweg is en zo ook ongeveer op de helft van deze weg. De flat op deze locatie heet dan ook "Poort Halfweg". Dus heel toepasselijk. Over het complex van die tijd kunnen boekdelen ge schreven worden. Wat komt er zoal boven drijven? Huisvlijt tentoonstellingen, de to neelvereniging met stukken als: "Onderzeeboot De Rani antwoordt niet". Of om nooit te vergeten, "Op hoop van zegen" en "Zeemansvrouwen". De revues van de gymvereniging TOG waren ook bijzonder. Meisjes en jongens uit het eigen dorp wis ten volle zalen te trekken. Tik-Tak (koffie metworsten en taarten gingen met de win naars van prijsbiljarten richting huis oftewel naar moeder de vrouw. Wie had verwacht, dat er nu in de 21 ste eeuw bami-pang-wang op deze locatie geserveerd zou worden. Wat gaat de tijd toch snel. Snoepwinkeltje van Teuntje Zut Waar nu de witgoedzaak van Koos Rood gevestigd is was eertijds een snoepwinkeltje van mijn opoe Zut. Het was een houten, klein winkeltje. Het was voor de jeugd het middelpunt van de buurt. Lopend of op het kinderfietsje of op de autoped kwamen ze naar Teuntje om daar hun zondagscentjes te Het "snoeperige snoep winkeltje" van Teun (je Zut. Zij zit zeifin het midden op de bank. Boven haar op een win kelraampje het woord dat zij waarmaakte "WELKOM" foto Co Zut Bakkerij Cor Rood ca. 1950 Het meisje is Marian Rood

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 54