51 verliet, wist je bijv. de veilingprijzen en welke boer de meeste koeien had. Wat een geklets, maar.het had wel wat. Een dorpscafé Niet een klein café aan de haven, maar wel een middelpunt voor de dorpsgemeen schap. Ik bedoel café "Sportlust", wat nu al weer vele jaren "Marlène" heet. De herber gier droeg de naam van Hein Veenboer en zijn vrouw was Ma. In de volksmond ge woon Hein en Ma. Behalve de "kroeg" hadden ze ook een zaal. Een andere bron van inkomsten was een melkhandel en slij terij. Het café was een beetje de voorloper van de SVW-kantine. Na een thuiswed strijd van de Groen-Zwarten was het er best druk en gezellig. De "Swanner" ker mis, met vooral de eerste deuntjes, die al om 10.00 uur begonnen, waren het klap stuk van het jaar. Biljarten was in vroegere jaren ook al een volksvermaak. Er waren wedstrijden, bijvoorbeeld een café tegen een ander café. De prijsuitreikingen waren tot laat in de avond. Gezelligheid stond hoog in het vaandel. De zuivelzaak van Hein en Ma was een losse melkzaak. Twee bakfietsen trokken zes dagen in de week langs de klanten. Op de bakfiets stonden twee melkbussen met een kraantje. Ook was er boerenboter, karnemelk, brei (gorte pap) en bloempap aan boord. Zoon Mart begon ook een taxibedrijf. Hij had een mooie "slee" die vaak werd ingehuurd voor trouwpartijen. Ook reed Mart heel vaak mensen naar ziekenhuizen en specialisten. De meeste mensen hadden natuurlijk geen eigen auto. Dit taxi-gedoe was een schot in de roos. Deze zelfde Mart trouwde met Lene. Zij namen het horecabedrijf over en dat, samen met Ma(rt), werd de nieuwe naam voor het café: Marlène. De visboer Vlakbij café "Sportlust" was de viswinkel van Jaap Dekker. Het was het enige ver kooppunt van vis in de Waard. Wanneer er bal/dansen was in zaal Heiligenberg stond Jaap buiten met de viskraam, waar vele lekkerbekjes opgepeuzeld werden. Hoewel, de enige.Er ging ook een zekere meneer Vlug uit Broek op Langedijk over de Waardse wegen. Hij was op de fiets en had op de bagagedrager een houten kist met le vende paling. Bij de klanten zetten hij de fiets tegen een boom of brugleuning en hij maakte de paling schoon op het deksel. De katten hadden de dag van hun leven. Café de Landbouw Dit café is nu het hedendaags chinees res taurant op de buurt aan de Middenweg. Het dorpscafé was jaren in "werkhanden" van opoe Zijp. Daarna zwaaiden Arie Entius en Annie Zijp de scepter. Duizenden keren werden de biljartkeus van het blauwe bil- jartkrijt voorzien. Dit om het ketsen te voorkomen. Het hartenjagen, klaverjassen en andere kaartspelen was ook daar een volksvermaak. Vele bossen paling, .spofrrujST Kapper Simon Groot, Middenweg 201. Deze foto is van om streeks 1952 Heerhugowaard, Middenweg 207 Links de melkzaak van Hein Veenboer, daar naast café Sport/list waar Veenboer ook ei genaar van was. Vanaf okt. 1965 heet het café Mariene

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 53