■8. volwaardig huis was niet beschikbaar. „Het was woningnood. We konden terecht in de pastorie van Midwoud. Daar woonden drie gezinnen. Een klein jaar hebben we daar gewoond." In 1950 kwam een boerderij in Hensbroek te koop, langs de ringvaart van Heerhugo- waard. Met een kleine vier hectare land, 3.80 ha. „Er gold toen nog prijsbeheersing. Dat was ingesteld om woekerprijzen tegen te gaan. Na de oorlog was er nog aan van alles gebrek. We betaalden 3.000 gulden per bunder." Op het druipland, van zijn nieuwe bezit, ging Cor aardappelen, suikerbieten, worte len en uien verbouwen. En fruit. Steeds meer breidde het fruit zich uit, vooral ap pels. Later werd het alles fruit. En nog weer later, zoals we zagen, de Hoogovens. De kinderen Ankie en Kees zijn in de stolp geboren: Ankie op 15 juli 1951, Kees op 6 juli 1957. Ankie is getrouwd met Harrie Hauptmeyer en is verhuisd naar Soest. Kees en zijn vrouw Christel Kramer wonen in Hensbroek en hebben drie kinderen. Cor Edam bewoont nu 65 jaar 'Jona in de Walvisch'. Hij is vergroeid geraakt met deze plek. Elke dag zorgt hij zelf voor zijn warm eten. „Zolang ik het red, wil ik hier blijven. Wil je slabonen mee?" De vier kinderen van Cornells Edam en Antje Pool. Vlnr.: Cor (gebo ren in 1924), Janny (1921), IJsbrand (1919) en Teun (1914). Hei gezin Edam van de Langereis, jaren vijftig. Vlnr.zoon Teun, Dirk Lont (man van Jannv), moeder Antje, zoon Cor, Diely Schuijte-ma- ker (vrouw van Cor), vader Cornells, zoon IJsbrand en dochter Janny. Bronnen: Gesprek Cor Edam, augustus 2015; Boek Stolpboerderijen in Heerhugowaard, deel 1, door Henk Komen, 2006; Artikel De druiplanden in Heerhugowaard' in Jaarboek nr. 59 van Westfries Genootschap, door Henk Komen, 1992; Artikel in Noordhollands Dagblad, door Ed Dekker, 27 juli 1991; Artikel in tijdschrift Vierkant van Westfries Genootschap, door Ed Dekker, juni 2009; Boek 'Overzicht van de aanverwanten van Dirk Schuijtemaker en Tine Zijp', door Aad Conijn, 2006; Boek 'Een reis door mijn tuin, De Mariënhof, door Meinoud en Jeanne!te Dijkema, 2010.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 50