Voorwoord Beste Lezers, De Overhaal; een jaarlijks magazine met verhalen en wetenswaardigheden over Heerhugowaard en zijn bewoners. Tja, als ik dit zo opschrijf, ontbreekt het stukje historie in deze titel. De historie hoort er na tuurlijk bij. De verhalen en artikelen in De Overhaal zijn namelijk vaak verhalen die terug gaan in de tijd. Mensen die er al lang niet meer zijn of gebouwen en huizen die verdwenen zijn. Voor veel Heerhugowaarders hebben deze artikelen dan ook een groot O-JA gevoel: "O ja, die ken ik nog" of "O ja, daar heb ik nog gespeeld". Hoe leuk is het om over mensen te lezen die je hebt gekend! Is het alleen voor ouderen, de Overhaal? Een vraag die ik mezelf toch regelmatig stel. Dit komt vooral door het feit dat er op de ledenmiddag in oktober veel oudere Heerhugowaarders en belangstellenden komen. Jongeren lijken minder geïnteresseerd te zijn in de lezingen en ook in De Overhaal. Het zal wel zo zijn, historisch besef komt met de ja ren. Na verloop van tijd, als de jongeren de geschiedenis zelf hebben geschreven en zij zelf de ouderen worden, zullen ze met plezier de verhalen in de Overhaal lezen en hun eigen ver halen optekenen. Geschiedenis begint tenslotte nu. Dat betekent dan ook, dat de inhoud van de Overhaal niet alleen zal moeten gaan over mensen en gebouwen van toen, maar ook over up-to-date onderwerpen. We zijn in ons bestuur bezig om te kijken op welke manier we verder kunnen. We vinden dat De Overhaal moet blijven bestaan. Dat de verhalen blijvend verteld moeten worden. Die ze kerheid is er in ieder geval. We gaan voorlopig nog op dezelfde voet verder, met wellicht een link naar verhalen en artikelen over het NU van Heerhugowaard. Als u onderwerpen in ge dachten heeft, laat het ons weten. De Overhaal die voor u ligt is ondertussen het elfde exemplaar. Als alle artikelen, foto's en verhalen zijn aangeleverd volgt de opmaak. Dat is het werk van Rob Estoppey. Een flinke klus, met veel passen en meten en.het voornaamste, veel geduld. Het blijft namelijk altijd spannend of de artikelen, door de verschillende schrijvers, op een redelijk termijn worden aangeleverd. Als alles gelukt is, ligt er weer een prachtig magazine voor u klaar. Onze website is al een tijdje in de lucht. Deze wordt onderhouden door Gerard Laan. http://www.historischheerhugowaard.com, We zijn van plan om de website van meer beeldmateriaal te voorzien. Ook dat is een flinke klus, waar we mee bezig zijn. Hopelijk leest u de elfde Overhaal weer met veel plezier. Namens de Stichting Historisch Heerhugowaard, Gemma Groot, voorzitter.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 4