44. Woensdagavond kregen we catechisatie van de dominee. Naar de bibliotheek kon je niet, want die was er nog niet in Heerhugowaard. Zondag ging je twee keer naar de kerk, half tien en half drie. We vonden dat niet erg, wantje ontmoette steeds je eigen vrienden en vriendinnen. Ik herinner me ook nog de uitjes met de jeugd naar Texel met dominee Koolstra. Wat een feest! Het was voor ons als kinderen een heel veilige jeugd. We kenden iedereen in de kerk en alle kinderen op school kenden we. Bovendien zaten we op een hele kleine school. Door de emigratie van veel grote gezinnen waren er op een gegeven moment maar twee lokalen in gebruik. Toen ik in de vierde klas zat (nu groep 6) waren in het zelfde lokaal ook kinderen van klas 5, 6 ,7 en één leerling in klas 8. Wij kwamen weinig in aanraking met an dersdenkenden, leefden langs elkaar heen. Van mijn man hoor ik dat het ook wel an ders ging. Hij woonde aan de Middenweg. Daar vonden wel regelmatig vechtpartijen plaats met de "roomse" jongens. Ook verbaasden zij zich over de kinderen die 's morgens vroeg lopend vanaf het Zuid-end eerst naar de kerk gingen en daar na pas naar school. Die kinderen kwamen uit hele grote gezinnen, terwijl wij geen grotere gezinnen kenden dan met elf kinde ren. Bovendien gingen wij alleen 's zon dags naar de kerk. Het toeval wil dat wij nu in het "roomse buurtje" wonen, vlak bij de Dionysiuskerk! Toen we daar in 1975 naartoe verhuisden werd er wel over ons gesproken. "Er ko men gereformeerden wonen!" Het schijnt met die gereformeerden erg te zijn meege vallen. Het "foine" is er toch wat van af! Dit is een persoonlijk verhaal. Wij zijn ons ervan bewust dat anderen deze tijd wellicht weer anders hebben ervaren. bij ons op, hoe het in andere kerken toeging wisten we niet. Één keer ben ik met een vriendin 's nachts met Kerst naar het "kindje wiegen" geweest. Dat is ons slecht bekomen. Staande achter in de oude Dionysius werden we misselijk van de wierookgeur. Dus gauw naar huis Vrije tijd Wat deden we zoal in onze vrije tijd? De jongens gingen naar voetbal bij Reiger Boys want dat was zaterdagvoetbal. Meisjes zaten niet op handbal, dat deden de rooms-katholieke meisjes. Waarschijnlijk speelden die op zondag en dat was bij ons niet de gewoonte. We gingen naar de Gereformeerde jongens- en meisjes club. Als je 16 werd naar de ou dere jongens- en meisjesvereniging. "werkvolk" bij land bouwbedrijf Gebroeders Gootjes. Vooraan vlnr. Cor VreekeiCees Steur, Jan Schoen, Martinus Douwes en Ab Gootjes. Linksachter Cor Gootjes. Dominee R. de Boer

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 46