familieleden. Door de jaren heen is men met alle eisen en voorwaarden meegegaan om aan de opslag en verkoop te mogen voldoen. In 1991 werd besloten om deel te nemen in de landelijke organisatie van K.O. Bus, de Karwei- en Onderhoudsdienst. Naast de ge bruikelijke witte bedrijfsauto's van het bouwbedrijf kwam er nu een gele bus bij, de K.O. Bus. Daar er veel gewerkt werd voor gemeente, politie, woningbouwvereni gingen, instellingen etc. qua onderhoud, was deze landelijke organisatie een prima aanvulling op de werkzaamheden. Deze or ganisatie bestaat echter niet meer, maar het onderhoud is doorgelopen in een aparte af deling binnen het bouwbedrijf. Om het pakket aan werkzaamheden nog meer uit te breiden namen de beide broers in 1995 het CV- en loodgietersbedrijf G. Burger BV (de buren op nr. 271) over. De gedachte dat men zodoende het klanten bestand ook hiermee kon uit breiden was wederom een vooruitziende blik. Nu kon den mensen immers bediend worden met een bouwbedrijf, een bouwmarkt en een loodgieter of CV-man! Met die gedachte richtten zij in 1999 een projectontwikkelingstak op, om het bouw bedrijf te voeden met werk. In de loop van de jaren zijn hierdoor vele projecten gerealiseerd binnen Heerhugowaard (Appartementencomplex De Kolk, apparte mentencomplex Ruysdael-staete, diverse woningen op inbreilocaties in het centrum), alsook daarbuiten. het nog niet duidelijk was of de winkel een goede zet was en dus meer personeel aange trokken kon worden, moest Joke geregeld assi steren in de winkel, naast het runnen van haar ge zin en het doen van de administratie. Van 1980 tot 1999 werd om de 5 jaar verbouwd tot nu, de Multimate Bouwmarkt. Ook Louis vond zijn partner, Elly Swart, en na hun trouwen kwam ook Elly werken op kantoor samen met Joke. Nadat het bouwbedrijf groeide in werk en personeel, werd het pand naar voren uitgebreid, zodat de winkel beneden groter werd, maar ook de kantoorruimte bo ven ruimer. Eindjaren 80 werd gestart met de verkoop van vuurwerk, daar de broers dachten ook hier een nieuwe klantenstroom mee op gang te kunnen brengen. Tot op de dag van vandaag wordt elk jaar in december de vuurwerkverkoop ter hand genomen en worden de kinderen van Co en Louis, als ook menige neven en nichten gevraagd om met de opbouw en de verkoop te helpen. Dit is een jaarlijkse reünie onder de jongere Door de opening van de nieuwe Multimate bouwmarkt in juli 1999, kwam de oude winkelruimte vrijHet kantoor op de le verdieping verhuisde naar beneden, er kwam nieuw meubilair alsook een balie en een vergaderkamer, waardoor men bezoe kers op een nette manier kon ontvangen. De fax deed zijn intrede en een aantal jaren later kreeg het bouwbedrijf zijn eigen web site en emailadres! Wat een vooruitgang, vergeleken met vroeger toen een notitie of rekensommetje op een blokje hout gezet werd Vitrine met historische spullen in het kantoor van Kamp. Blok- en kantschaven (met de hand gemaakt in dertijd), trappetjes (werkstukken van Leo Kamp op de ambachts school) fotoasbakken, weegschaal voor losse spijkers, schragen waar op een lijkkist kwam te staan, glas-in-lood deu ren uit het renteniers huisje Middenweg 273. 1985 - Co en Louis Kamp - nieuwbouw school '1 Vierspan, nu Zonnewijzer en Fonkelsteen

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 42