Bestek en Teekening J. KAMP, Timmerman-Aannemer, Heerhugowaard (Zuid) Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van van alle voorkomende werken. moesten worden en ze waren te lang, dan ging het luikje in het aangebouwde boetje open en kwam de plank naar buiten In 1973 trouwde Co met Joke Meester en gingen zij in het ouderlijke huis naast de werkplaats wonen. Het gezin van Leo en Nelie verhuisde naar Rubenstraat 33, een helft van een zelf gebouwd dubbelwoon- huis, dat niet verkocht werd. Met vooruit ziende blik werd dit huis aangehouden, mocht het jonge stel trouwplannen heb ben Nadat vader Leo in de zomer van 1978 voor de 2e keer geopereerd werd aan long kanker, vonden vader en moeder het tijd worden om de zaakjes goed te regelen: Fa. L.H. Kamp werd op 6 november 1978 overgedaan aan de 4e generatie, Co en Louis, en Kamp Bouwbedrijf BV was gebo ren. De allereerste computer verscheen op kantoor. Hun eerste grote klus was de bouw van een basisschool met 3 lokalen en een gymnas tiekzaal, De Zevensprong. Beginjaren 80 werd de voormalige school De Tjasker ge bouwd aan de Smaragd, met wel 8 lokalen. Gemeente-opzichter C. Bakker wilde graag helpen met het betonnen, hij kwam aan in overal met laarzen en ging de hele dag tril len. Toen wist hij zeker dat het beton goed dicht was. Achterkleinzoon Jos (jongere broer van Co en Louis), reeds werkzaam bij de verzeke ringsmij. Noordhollandsche van 1816 te Oudkarspel, kwam thuis werken en nam de verzekeringsportefeuille van zijn vader over (nu Jos Kamp Assurantiën). Eindjaren 70 bleef de werkplaats op zater dag ook open. Er werd hout, spijkers enz. verkocht aan mensen die zelf wilden klus sen. Deze omzet op zaterdag was groter dan doordeweeks, vader Leo zei toen 'nu weten jullie wel wat jullie moeten doen Co en Louis gingen een nieuwe werkplaats bouwen achter, vader Leo heeft hier nog in gelopen en spoorde hun aan om hier mee verder te gaan. Toen vader Leo overleed in 1979 en zij het bouwbedrijf een klein jaar runden, was het een moeilijke tijd. Beiden nog jong, een economie die slecht was, en met geen vader meer binnen handbereik voor advies, moes ten zij wel afgaan op hun intuïtie, gelijk hun overgrootvader Bernardus! Met 2 man personeel staken zij hun schouders eronder en openden zij een kleine doe-het-zelf win kel vóór de nieuwe werkplaats, met de ge dachte, dat als een klant een klus niet kan klaren, dan kunnen wij assisteren. Omdat Vraagt ook PRIJS en CONDITIES bij ondergeteekende voor verzeke ring tegen BRAND- en STORMSCHADE bij de alom bekende Maatschappijen te Oudkarspel. Ca. 1964 - van voor naar achteren: Lianne, Jos, vader Leo en achter de deur is Louis nog net te zien. Leo Kamp

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 41