vrachtwagens niet aan te slepen, de lever tijden lopen op tot meer dan een jaar. Kentering In 2009 komt er plotseling een kentering, de Greenery wordt rechts ingehaald dooi de grootgrutters en het Kuiper steunpunt verliest zijn functie. Ook de bloemenprij- zen staan onder druk en onder invloed van een steeds hogere gasprijs gaat menig teler minderen of zelfs stoppen. Alle hens aan dek bij Kuiper Transport, 2 nieuwe tracks worden afbesteld en er wor den direct enkele tracks verkocht. De grote hal [voorheen steunpunt] wordt ingericht voor opslag en distributie. Enkele mensen worden op kantoor ingezet voor transportbemiddeling via internet. De al in 2006 aangegane samenwerking met Palletways Europese distributie wordt opgevoerd. Het werkt, in 2011 is er al zoveel vraag naar opslagruimte dat er voor 1200 pallets stellingen worden bijgebouwd en op ande re locaties ruimte wordt bij gehuurd. Anno 2015 kunnen we stellen dat Kuiper Transport weer een flinke draai heeft ge maakt. Er wordt nog steeds met plezier bloemen en groente vervoerd, maar niet meer zo massaal als tien jaar geleden. Bijna dagelijks staan er nu ook containers uit China voor de docks, met een scala aan goederen die opgeslagen en verder gedis tribueerd worden over een groot deel van Europa. ykuiper Jaap Wittebrood po seert in 1955 bij de DAF aan de Handels kade in Alkmaar. Hij komt nel van de weeg brug van Leeuwen kamp, met een vracht witte kool voor Doder Zuurkool in Bevenvijk. De witte koolhandel Het ene jaar gevraagd en duur, omdat ergens in Europa de oogst te genviel. Een jaar latei- was de oogst weer goed en viel de vraag soms helemaal Was de kool na een half jaar bewaren nog steeds niet te verkopen, dan draaiden ze door aan ile veiling. Kuiper ging dan de boer op om de kool te verkopen als veevoer. Kuiper Transport verhuist in het jaar 2000 naar bedrijventerrein de Zandhorst. Daar wordt, gericht op de toekomst een fraai,solide bedrijfsgebouw met koelcellen, opslagruimte, laad- en los docks, par keervoorzieningen en een wasplaats gebouwd. Doordraai, jnet Jan oef 'Jfljden'ett'Kd

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 32