kuiper kent. Na enkele jaren is de veiling zo ver dat ze een universele bloemenkar ontwik kelt en in gebruik neemt, waardoor het ver voer en de afhandeling nog weer efficiën ter gaat. Het bloemenvervoer in de nacht neemt daarna voor Kuiper Transport een grote vlucht. Ook het groentevervoer naar diver se veilingen en exporteurs blijft groeien. Door goede chauffeurs, een strakke plan ning, ploegendiensten, een snelle informa tiestroom en door kwaliteit te leveren, kan het bedrijf steeds nieuwe klanten binnen halen. Laten we ook bedenken, dat nieuwe technologieën, grote invloed hebben gehad op deze ontwikkeling. De laadklep, elektrische pompwagen, de mobilofoon met een bereik van 30 km, de eerste computer op kantoor en later de mo bieltjes in de vrachtwagen, ze hebben het werken in het vervoer ingrijpend veran derd. Naar De Zandhorst In 1990 plant het gemeentebestuur van Heerhugowaard het agrarische gebied te genover het bedrijf aan de Jan Glijnisweg in als mogelijke woonbestemming. De woonwijk Oostertocht komt er en Kuiper Transport verhuist in het jaar 2000 naar bedrijventerrein de Zandhorst. Daar wordt, gericht op de toekomst, een fraai solide bedrijfsgebouw, met koelcellen, opslagruimte, laad- en los docks, parkeer voorzieningen en wasplaats gebouwd. Ko gaat het kalmer aan doen, want zoon Geert neemt voortvarend het stokje over. Bert is al enkele jaren eerder uitgestroomd. Er wordt aan de Zandhorst een vliegende start gemaakt, de Noord-Hollandse groen teveilingen zijn allen opgegaan in de Greenery en Kuiper Transport kan als re gio servicepunt de groente verzamelen en in grote partijen naar de kopers en andere steunpunten transporteren. Ook wordt er fust- en verpakkingsmateriaal uitgegeven en beheerd. Ondertussen zitten de bloemenkwekers ook niet stil, de bedrijven worden efficiën ter in de productie en groter van omvang. In de periode van 2005 tot 2008 zijn de Het gezin Jan en Trien Kuiper. Boven: moeder Trien, Tiny, Ria, Bert, Aad en vader Jan. Onder: Greet, Mart, Jan, Dick en Joke Het bedrijf aan de Jan Glijnisweg is inmiddels fors uitgebreid zoals we zien op deze foto uit de jaren '90 I Laden voor de bloemenveiling

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 31