28. groeit in die tijd. Ook gaan we hoogoven slakken, zand en tuinturf verkopen. Jarenlang hebben we twee kiepwagens voor dat werk. Ondertussen zijn ambitieu ze tuinders in Heerhugowaard begonnen met het bouwen van kassen voor de teelt van tomaten en komkommers. Kuiper Transport springt hier onmiddellijk op in door de open wagens van een huif te voor zien. Ook wordt dagelijkse richting het Westland gereden, voor tuinders die daar willen veilen. Van het een komt het ander en met retour vracht van fruit en plantmateriaal groeit het bedrijf als kool. In de jaren '60 is het voor de chauffeurs keihard werken, kist voor kist, kool voor kool, alles wordt met de hand geladen en gelost. Rond 1970 brengen pallets, heftruck en laadklep verlichting in het zware hand werk. 1968, Ko werkt al jaren in het bedrijf en is inmiddels getrouwd met Ria. Broer Bert werkt vanaf z'n 15e bij de zaak en heeft Nelly ontmoet, reden voor de nieuwe lich ting om aan de poort van de eenmanszaak te rammelen. Het bedrijf wordt in 1969 omgezet in een V.O.F Kuiper Transport en Zonen, waarbij vader Jan het rustiger aan gaat doen. Het succes van de tomaten- en komkom mertelers leidt uiteindelijk tot overproduc tie, zodat een omschakeling naar de bloe menteelt op gang komt. Ko begint met een bestelwagen de bloemen 's morgens vroeg naar de Aalsmeerder veiling te brengen, zijn eerste klanten zijn Dirk Boots en Arie Botman. De bloementeelt zet door, zodat in 1972 de eerste bloemenwagen met koe ling wordt ingezet. Er komen veel klanten bij en de bloemen los op planken vervoeren kost veel tijd, we voorzien dat dit spaak gaat lopen. De vei ling blijkt echter zo gehecht aan de losse presentatie op platte karren, dat we niet snel verandering verwachtten. Dus ontwikkelen we zelf 60 bloemenkar- ren, uniek voor die tijd, die voor de kwe kers heel handig zijn en voor Kuiper veel sneller laden en lossen aan de veiling bete- Bert Kuiper in cabine. Baars van de cafe de Hengstman, Akkerman, Schelling, akkerbouwer. Achter gebrs. IJkel, (rechts) Jan Kuiper. Luchtfoto van het transportbedrijf in 1953 aan de Jan Glijnisweg Uitje naar Duinvermaak met de Dodge. Gezin Jan Kinper. Kinderen op de plank vim: Ria, Tiny, Bert en Aad en achter vader Jan Kuiper .Links moeder Trien met Dick. Deze foto is van omstreeks 1950

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 30