Opening "De Deel" In het parochiehuis tegenover de kerk was het jarenlang behelpen. De kachel moest 's mor gens al worden opgestookt, door o.a. Breggie Berkhout-Sneekes, om het 's avonds lekker warm te hebben. Uit voorzorg werden de pan toffels meegenomen, omdat de houten vloer niet helemaal winddicht was. Het gebouw was aan een grondige verbouwing toe. Op zaterdag 19 oktober 1980 was de feestelij ke opening van het gerenoveerde parochiehuis, dat nu verder als buurthuis "De Deel" door het leven ging. De Fanfare "Hou en Trouw" bracht de stem ming er in bij de vele aanwezigen, die de ont hulling van de nieuwe naam door mevrouw Offeringa-Kamp niet wilden missen. Pastoor L.A. van Teijlingen, die de sleutel op een kussen kreeg aangeboden door de 7-jarige Silvia Zuurbier (gestorven 31 juli 1981), open de de toegangsdeur. De naam "De Deel" (ge kozen uit 70 inzendingen) was bedacht door Enny Beers-Schavemaker. Spreekster mevrouw Offeringa zei dat de jury deze naam had gekozen, omdat het in West Friesland bekend staat als deel van de boerde rij. De plaats waar gedorst werd (de "dars"), waar de oogst- en hooiwagens stonden opge steld en waar ook festiviteiten werden gehou den. Dus zeker toepasbaar voor het nieuwe buurthuis. De letters van de naam op de voorgevel zijn in latere jaren nog eens verfraaid door kunstenaar Rem de Boer. Na de opening was er een geanimeerde re ceptie, geleid door Theo Tamis, met diver se sprekers. De pastoor o.a. vond dat het gebouw uit 1931 nu "bij de tijd" moest blijven en schonk een nieuwe klok. Burgemeester Jan Stuifbergen hoopte dat in De Deel "iedereen zijn deel zal krijgen" en schonk een prachtige gravure van de polder Heerhugowaard. Stuwende kracht Op 14 februari 1958 werd de K.B.O (Katholieke Bond voor Ouderen) afdeling Heerhugowaard-'t Kruis opgericht ten hui ze van Willem Offeringa. Alle oude ren van 't Kruis waren bezocht en ge vraagd lid te worden, kosten 3 gulden per jaar. Met Jan Dekker en Piet van Langen nam mevrouw Offeringa daartoe het initia tief. Eerst was ze bestuurslid en in 1971werd ze voorzitter. Ze heeft 14 jaar lang, tot 1985, de voorzittershamer gehan teerd. Zo omschrijft ze de doelstelling van de Bond: "Het contact met elkaar, dat is het belang rijkste. Heb je feest, dan ga je d'r heen. Is 't droef, dan ben je d'r ook voor elkaar. Je hoort met elkaar op te trekken, ouderen misschien nog wel meer dan jongeren Bij feesten en jubilea was ze altijd aanwe zig en ze had dan haar "prevelement] e" op papier staan. In haar beste "West- Friese" Nederlands hield ze dan een gloed vol betoog, want ze deed het verenigings werk echt uit het hart. Organiseren zat haar in het bloed huisvlijttentoonstelling kreeg le prijs met lof van de Bond, cursus beter bewegen, diavoorstelling door Jan de Vries, dagtochten, enz. Als de kas leeg was, vroeg ze met pret lichtjes in haar ogen of iemand de club er niet doorheen wilde scheuren met b.v. een gratis optreden! De missienaaikrans werd opgericht. Bij enkele dames, inclusief Marie, werd op woensdagmiddag de huiskamer ingericht als atelier. Er werd met nijvere handen ge breid, geborduurd, gehaakt, genaaid en na tuurlijk gebabbeld bij de thee. Opening van buurt huis "De Deel" in 1980 door Pastoor L.A. van Teijlingen

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 26