22. Marie deed haar werk trouw en was zodoende een goede steun voor de zaak. Pleegkinderen Het huwelijk van Marie en Willem bleef kin derloos, maar zoals later zou blijken was bijna iedereen in 't Kruis daar kind aan huis. Toen één van de werknemers, opperman Simon Weel, plotseling overleed op het werk lag er een nieuwe taak voor Marie. Simon was al weduwnaar en nu waren zijn 2 jonge kinde ren dus ouderloos. Op 1 februari 1941 werden de 2 meisjes Johanna en Engelina (Jo en Lien) als pleegkin deren opgenomen in huize Offeringa. Lien had een kantoorbaan bij de firma Sprenger en Bommer in Alkmaar en heeft sa men met haar pleegmoeder veel voor de Kruizer gemeenschap betekend. Jo trouwde met Arie Strooper. Zij kregen 12 kinderen, van wie er 2 op jonge leeftijd 2 en 16 jaar) gestorven zijn. Marie had als "oma" dus genoeg reuring in huis. In de oorlogsjaren hebben veel mensen bij haar onderdak gevonden. Kinderen van families, die met ziekte of andere problemen te maken had den, werden tijdelijk opgevangen. Onderwijzers, o.a. Siem Buijs, en gemeen teambtenaren, die een kosthuis zochten, kon den er terecht. Ook missionarissen van 't Kruis hadden daar een vast adres voor hun corre spondentie. Zelf schreef zij daar later over in het verenigingsblad "De Viersprong". Opmerkelijk genoeg deed zij iedere publi catie op rijm. Rijmen hoorde helemaal bij haar. Cor Does werd in die jaren tot priester gewijd, Broer Jan volgde hem na zeer korte tijd. De een ging naar Flores, wel veertig jaar lang, de ander naar Frankrijk, die waren niet bang. Ook in die jaren, dat moet nog gezeid Werden Jacob Dekker en Jan Kailboer tot priester gewijd. Antonius en Canisiits Bruijns zijn er twee Die telden als Broeders in 't Kruis ook zeer mee. Zuster Bernardo, die een dochter van tim merman Beers was, Stond in Indonesië voor de klas. Onderscheiding Begin '66 was het wederom feest, Voor mevrouw Offeringa en haar man wel het meest. Die hadden zich lang verdienstelijk be toond En werden met "Bene Merenti"* beiden beloond. Mevrouw o.a. voor haar bezielende leiding in het K.V.G. en Willemvoor wat hij voor de kerk al tijd dee. Willem werd later zelfs koster. Bij zijn uit vaart in 1969 sprak mgr. Agterof (de toen malige pastoor) de volgende woorden: "Nooit zullen we 4 september 1966 verge ten, toen Willem Offeringa als eerste in Nederland de priester hielp bij het uit reiken van de Communie en daardoor een voorbeeld heeft gegeven aan katholiek Nederland, dat leken met toewijding de priester kunnen helpen." Mgr. Agterof was een statig persoon. Hij droeg een lange, zwarte toog en als kanunnik een paarse sjerp om zijn middel, Toen hij eens in Oterleek moest zijn voor een vergadering van het schoolbestuur bij de familie Tamis, schreed hij langs het Willem Offeringa em zijn echtgenote Marie Kamp en hun pleegkinderen Jo en Lien Weel Bene Merenti is Latijn "Voor een verdienste lijk persoon Een veel uitgereikte onder scheiding voor ver diensten in parochies

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 24