10. Groenveld. Alle stoelen stonden dan op een rij en je kreeg ook altijd wat lekkers. Zij vonden het geweldig als we kwa men. De andere Zuurbieren, die tegenover ons woonden familie van Gerda) kwamen ook. Op woensdag en zaterdag middag. We keken dan naar Dappere Dodo, Swiebertje en Pipo de Clown. De familie Groenveld vond het jammer toen wij een eigen tv kregen, en niet meer bij hen kwamen kij ken. Hoe deden jullie dat met slaapplaatsen? In ons huis hadden wij een kamer van 4 bij 4, een keuken van 2 bij 4 en een bijkeuken van 2 bij 4. Dit was ons ge deelte waar we tezamen woonden. Verder was er beneden een slaapkamer voor mijn ouders en boven was er een jon gens en een meiden slaapkamer. Toen het gezin steeds meer uitbreidde, werd door mijn vader een gedeelte van de zolder verbouwd en kwam er een grote slaapkamer bij, een loop- kast en nog een slaapkamer. Toen we klein waren, sliepen we vaak met zijn drieën in een tweepersoonsbed, van 1.20 mtr. Na de verbouwing was er ruimte genoeg en gebeurde dat niet meer. Je moeder heeft een boek geschreven. Wat was voor haar de reden om dat te doen? Dat deed ze voor ons. Ze is begonnen toen iedereen het huis uit was. Ze besprak het met mijn vader. Ze hield ervan om te schrijven. Het is een boek dat door mijn broers en zussen is aangevuld. We hebben allemaal zo'n boek in ons bezit. Zie je in het boek van je moeder dingen waar je je over verbaast, wat jij nooit hebt geweten? Nee, er kwamen geen verrassingen uit. Mijn moeder liet het ons ook allemaal lezen en vroeg of we er wat bij wilden schrijven. Dat hebben we gedaan. Het is een mooi boek, met herinneringen van mijn ouders en van al mijn broers en zussen. Wat is er met het huis en het land aan de Middenweg ge beurd? Met de uitbreiding van Heerhugowaard heeft een project ontwikkelaar het meeste land gekocht en het huis is aan ie mand uit het Noordend verkocht. Het laatste stukje land heeft de gemeente gekocht. Op 17 april 1975 zijn mijn va der en moeder en nog 10 thuiswonende kinderen verhuisd naar Wognum. Daar had mijn vader een nieuw tuiniersbe- drijf gekocht. Mijn broers Adrie en Harrie hebben het be drijf overgenomen. Ze zijn allebei nog actief werkzaam in de tuinderij. Mijn broers en zussen zijn allemaal in Noord-Holland blij ven wonen, zo tussen Schagen, Hoom en Purmerend. Koppiestijd bij het aardappels rooien. Iedereen hielp mee. Verhalen rond de kerststal Vader en moeder Zuurbier bij hun 50-jarig huwelijk

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2015 | | pagina 12