De bijzondere sierrand met boogjes, kruisbloemen en fleur de lis Onder de tekst bevinden zich niet alleen de twee al genoemde sierringen, maar ook nog een extra sierrand, bestaande uit gedrukte boogjes met aan de uiteinden om en om grote kruisbloemen (kruisvor mig ornament, met aan drie uiteinden krullende bladmotieven) en kleine fleurs- de-lis. De bijzondere medaillons in de sier rand In die sierrand zijn bovendien enkele bij zondere reliëfs opgenomen. Zo bevindt zich aan de ene zijde van de klok een vierkant medaillon met een mooie voor stelling van Maria met kroon op het hoofd en kind op schoot. Zij wordt ge flankeerd door twee engelen. Aan de te genoverliggende zijde van de klok be vindt zich een rond medaillon, waarin een engel staat die de zo geheten Vera Icon toont: de doek van de heilige Veronica, waarop het Ware Gelaat van Christus te zien is. Tussen deze twee grote medaillons bevin den zich twee kleine reliëfs van wapen schildjes, waarop een tweekoppige ade laar met wijd geopende vleugels, uitwaai erende staart en borstschild is aange bracht. Maker onbekend.... Helaas is de naam van de maker van deze fraaie en interessante klok,die behoort tot de oudste zes bewaard gebleven luidklok- ken in Noord-Holland, niet overgeleverd. Misschien had hij het klokkengieten ge leerd in de werkplaats van de familie Butendiic, gevestigd in de bisschopsstad Utrecht. Bijna alle bewaard gebleven klokken in Noord-Holland uit de periode 1410-1475 zijn gemaakt door leden van deze familie. Bovendien moet hij ver trouwd geweest zijn met het werk van Brabantse collega's in Den Bosch en Mechelen.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 6