boerderij beviel Heeroom, als boerenzoon, zo goed, dat hij zijn broer Dirk vroeg of hij er niet kon blijven. Hij kon dan ook blijven beschikken over zijn rijtuig en paard, die hij op middenweg 133 niet kon houden. Zijn broer Dirk stemde toe en dus werd de boer derij verbouwd. Als je met je gezicht naar de voorkant van de boerderij ging staan, dan kreeg Heeroom de beschikking over de twee meest linker ramen en de voordeur, die daarnaast was. Achter deze voordeur, die na de verbouwing niet meer gebruikt kon worden, kwamen twee slaapkamers. Achter de twee ramen werd een grote kamer gebouwd. Achter de kamer kwam een keu ken en een bijkeuken. Dan was er een lange gang naar achteren, met aan de rechterkant een rij kasten en links een logeerkamer. Aan het eind van de gang was de kapel. Deze kapel had een raam, waarin Heeroom glas in lood liet aanbrengen. Het betrof een af beelding van de H. Maria met kind. Het raam was een boerderijraam met boven een boog en twee spijlen. Dit glas in lood is nog in het bezit van de familie. De kapel be stond uit een ruimte van ongeveer drie bij zes meter met aan de raamkant een verho ging van drie bij twee meter en ongeveer 30 cm hoog. Hierop stond het altaar en de twee misdienaars knielden op deze verhoging. In het altaar was een steen geplaatst met re likwieën. Op 24 november 1946 droeg hij in deze kapel zijn eerste H. Mis op nadat hij hiervoor toestemming had gekregen van de bisschop. Als misdienaars deden in het begin twee jongens uit de buurt dienst. Dat waren Bertus en Cor Steur (de latere West-Friese cabaretier). Daarna kwamen de vijf zonen van Piet Wijnker Dzn en Geertje Vlaar aan de beurt, te weten Gerard, Theo, Piet, Adri en Jan. Omdat het gezin daarna alleen nog vijf dochters had werden de kinderen Neefjes ingeschakeld, die naast de boerderij woonden, Via hun moeder Aagje Wijnker waren ze ook familie van Heeroom. Gerard en Theo Neefjes waren de laatste twee mis dienaars. Wijn kannetje en bel Als je naar de vierde klas van de lagere school ging, dan werd je misdienaar. Dit duurde dan tot en met de zesde klas. Daarna kwam er voor jou een ander. Als het slecht weer was, dan konden we binnendoor over de zolder naar de kapel toe. De H. Mis begon iedere dag om 07,45 uur. Moe moest zorgen dat we op tijd waren, want daar was Heeroom streng in. We kle- Pastoor Wijnker in zijn Tilbury met het paard Xerxes

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 52