48. we weinig mee te maken. Drank is volgens ons ook niet het ergste. Drugs is een veel groter probleem. Bijvoorbeeld, met de kermis gebruik maken van plastic glazen. Zo zijn er nog veel meer dingen op te noemen. De nieuwe media, maken jullie daar ge bruik van? Facebook, ja, hoe leuk is het niet om op die manier je gasten deelgenoot te maken van een of andere activiteit. Maar je bereikt veel mensen en dat is in deze tijd gewoon heel handig. Tijdens dit gesprek komen er steeds mensen van de markt binnen lopen, 't Waertje is ook voor de marktmensen een zoete inval. Ze kunnen gebruik maken van het toilet. De vaste klanten worden op maandagmorgen verwend, met frites van Patat. Hoe leuk is dat. Gastvrij en gezellig. 't Waertje, een gezellig en gastvrij café. Een goede toekomst toegewenst! De overheid, op welke manier heb je daarmee te maken? De horecaregels zijn nodig. Je hebt altijd te maken met anderen. Er zijn regels nodig i.v.m. geluidsoverlast, dat is gewoon nood zakelijk. En met openingstijden. Er is een vaste handhaver hier in Heerhugowaard. Met diegene die dat in Heerhugowaard doet hebben we een goeie relatie. De Arbo, daar hebben we ook mee te maken. Zij maken een technisch rapport, ook dat is nodig. De economische crisis, merk je daar iets van? Ja natuurlijk. Er is minder te besteden. Voor 15 hebben we er last van, voor 85 gaat het super. We zijn onafhankelijk van Heineken, dat geeft ook veel rust. Daarnaast moetje uitgaan van je eigen kracht en dat doen wij. Caféhouder zijn, wat levert dat op? Veel energie en lol. We hebben veel sociale contacten, dat vinden we ook het leukst. Er wordt aan de bar veel besproken, je kunt het soms vluchtig noemen, maar ondertus sen maak je wel een heel leven van je vaste gasten mee. Linksboven: Carnaval bij 't Waertje met Ep Meyer, Jaap Veenboer en Guus Beemster Linksonder: Twee klanten van het eerste uur: Ome Jan Timmerman en Gerrit Hom

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 50