Voorwoord Beste Lezers, Siem de Haan, 10 jaar voorzitter van de Stichting Historisch Heerhugowaard heeft op eigen verzoek zijn voorzitterschap per 31 de cember 2013 beëindigd. Siem nam in 2005 over het museum en af en toe een stukje over de geschiedenis van Heerhugowaard. Het museum hield en houdt zich hoofdzakelijk bezig met de museumcollectie en was op dat moment wat minder geïnteresseerd, hoofdzakelijk om begrijpelijke financiële redenen, in de uitgave van een magazine. De Stichting Historisch Heerhugowaard werd opgericht maar kreeg toestemming van het Poldermuseum om de naam De Overhaal te gebruiken. Er is nog steeds samenwerking met het museum in de vorm van het schrijven van artikelen en zij nemen ook altijd exemplaren van het blad af voor de vrije verkoop. Siem heeft zich al die jaren vol enthousiasme ingezet voor de Stichting. Hij schreef artikelen en gedichten voor De Overhaal en zocht altijd weer mensen die bereid waren om ook de pen ter hand te nemen want zo'n blad moet toch ieder jaar weer vol. Hij is dan wel geen voorzit ter meer maar blijft voor ons blad schrijven. Siem, bedankt voor al je inzet waardoor de Stichting Historisch Heerhugowaard met De Overhaal een niet meer weg te denken instelling is geworden met honderden donateurs. En we hebben een nieuwe voorzitter, Gemma Groot. Een bekende Heerhugowaardse die jarenlang verbonden was aan de Pater Jan Smitschool en veel kennis heeft van Heerhugo waard, zijn inwoners en geschiedenis. Zij zit al enige jaren in het bestuur en heeft dit voor jaar aangeboden het voorzitterschap op zich te nemen. Het bestuur wenst haar alle succes En dan is er nog ander belangrijk nieuws. We hebben een website!! Het adres is; www.historischheerhugowaard.com de site is nog in de ontwikkelingsfase maar bezoek hem regelmatig want de opzet is om u ooi langs deze weg van nieuws te voor- het iniatief tot oprichting van Historisch Heerhugowaard. Onze gemeente had in te genstelling tot alle omliggende gemeentes geen historische vereniging. Hoofddoel was om vooral de geschiedenis van Heerhugowaard en omgeving in woord en beeld vast te leggen in de vorm van een jaar lijks uit te geven magazine. Dit werd De Overhaal. Deze naam had al een zekere be kendheid door een klein krantje dat door het Poldermuseum werd uitgegeven met nieuws Namens het bestuur en de redactie, Rob Estoppey (secretaris)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 4