ïjuni 2014 Wie kwam er na hen in? Diverse eigenaren, Will Hofland, André van der Kroft. Het heeft in die tijd zelfs een an dere naam gehad: "Yesterday", het werd een muziekcafé. Na hen kwamen Bert en Natasja in 2004. Komen ze nog wel eens in het 't Waertje of is het verleden tijd? Jack en Vera komen nog regelmatig even langs, uiteraard niet meer zoveel als vroeger maar toch regelmatig om mensen van toen te ontmoeten. Het vierde gesprek vond plaats in 't Waertje met Bert Duijneveld en Natasja Horn op maandag aan de bar, met de gasten van het eerste uur, Jan Timmermans en Gerrit Hom, op marktdag. Wanneer zijn jullie in 't Waertje geko men? Wij zijn begonnen op 1 juni 2004. We hebben ons 10 jarig jubileum net achter de rug. Van de hele clientèle hebben we een prachtig cadeau gekregen. Een glas in lood- raampje met daarop "10jaar 't Waertje". Dit heeft altijd voor de voorramen van het café gehangen. Jack en Vera hebben het meegenomen. En nu hebben we het weer te- Jack en Natasja kregen rug. Ook van de bierbrouwer hebben we een deze foto van een vroe- mooi cadeau gekregen. Een oude foto van rere brouwerijwagen (je bierbrouwerij wagen met onze hoofden erin. Jullie publiek, waar bestaat dat uit? Ons publiek is van 20 tot 78 jaar. Het loopt allemaal door elkaar heen. 's Middags ko men er meestal vaste klanten en 's avonds hebben we nogal wat clubs. Onder andere: Staatsloterijclub, spaarclub, biljartclubs, dartclub, carnavalsvereniging, biertapwed strijden. We organiseren ook klaverjastoer- nooien. Een dag voor Hemelvaart hebben we altijd een voetbaltoernooi. Van de opbrengst van de spaarclub gaan we altijd een keer per jaar uit. We bezoeken ook voetbalwedstrijden van bijvoorbeeld AZ in het buitenland. Met de vaste kern na tuurlijk. Sponsoren jullie ook? We sponsoren een voetbalteam, en een handbalteam. Rookverbod, hoe gaan jullie daarmee om? We hebben ons de eerste paar maanden net jes aangepast. In andere cafés werd wel gerookt. De klanten bleven weg, dus we hebben de asbakken weer teruggezet. De nieuwe wet op 16 jarigen, hoe pak je dat aan? Wij hebben ouder publiek, dus daar hebben

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 49