46. 't Waertje met Ank en industrieterrein waar ze vrachtwagens Jaap Veenboer moesten trekken. Dit soort ideeën ontston den via barpraat. Andere hoogtepunten? Ja, de kermis, de najaarskermis, Carnaval, De Tour de Waard. Altijd heel gezellig en goed voor een goede omzet. We zetten bui ten een paar tenten neer en draaiden ladin gen gehaktballen. Dat liep als een trein. Wij hebben echt een hele goeie tijd gehad, met veel plezier, geen gedoe, goeie omzetten. Wanneer stopte dit alles? Met de dood van Jaap in 1988. Hij was nog maar 56 jaar, veel te jong natuurlijk. Na ons namen Jack en Vera Groenland de bar over. Soms viel ik nog wel eens in voor Jack en Vera, als zij een dagje uit gingen. Het derde gesprek vond plaats via de mail met de zoon van Jack en Vera Groenland, Jim Groenland. Wanneer namen Jack en Vera 't Waertje over? Op 1 april 1985 Wilden zij altijd al iets in de horeca Rechts: doen? Jack werkte toch bij De Spar? Jack en Vera voor ze in 't Waertje begonnen waren ze ei- Groenland genaar van de Spar Supermarkt. Voor die tijd waren ze beiden al actief in de horeca o.a. bij café Bleeker in de Noord en Landmans Welvaren in Zijdewind. Het was een bar/bistro. Bleef het een bar/bistro? Ja, zij hadden de lekkerste satés en hambur gers, evenals de lekkere bal gehakt van Vera en de beroemde tosti met het kwakkie van Jackie. Hier kwamen de mensen ook voor langs. Ze gingen op dezelfde voet ver der als Ank en Jaap. Hebben zij de zaak verbouwd? Zeker, meerder malen werd het interieur aangepakt en de meest ingrijpende verbou wing was toch wel de isolatie m.b.t het re duceren van eventuele geluidsoverlast. Wat waren voor hen de hoogtepunten van het caféleven? Diverse hoogtepunten. De kermissen, feest dagen, de maandagen als de markt er was en nog veel meer. Het was er altijd bar ge zellig met veel bezoekers die uit het werk een glaasje kwamen halen. Ook mensen die in clubverband het café bezochten om b.v te biljarten, klaverjassen of andere spellen. Tot wanneer hebben zij het Waertje be heerd of gehad? Tot 10 september 1998 opening van onze bar bistro ,,'t Waertje" De opening van

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 48