Kruideniers-eii Grutterswaren C. OFFERINGA Wed. C. KOMEN - Draai. Aan de Burgers van H. H. Waard en Omstreken. Ook een groote voorraad Rijwielen en Onderdeelen, Emaille Waren en Electr. Artikelen. Eerste klas reparatie-inrichting". Speciaal adres voor Betonwerken. zaak voortgezet. Pudding koste toen 25 cent voor 5 pakjes en een hele kaas koste slechts 130 cent zoals we lezen in de ad vertentie. Na Jas Komen hebben er nog twee kruideniers gezeten, Nolten en Smit. Het wijknummer was G 48 De volgende woning was bewoond vanaf 1889 tot 1904 door Arie de Boer en Antonia Groot. Als wijknummer was dat G 49. Na Arie de Boer kwamen er Hendrik de Vries, Jan Appelman, Piet Gildemeijer en Cees Bol wonen. Deze wo ning is in 1958 gesloopt. Dan volgt de woning van Piet Offeringa. Zijn bet-overgrootvader C. Offeringa is in 1869 met dit bouwbedrijf gestart. En nog steeds is het bedrijf in familihanden. De bouw activiteiten zijn verhuisd, maar de naam Offeringa blijft met dit pand verbon den. Door ervaring (nu 144 jaar) een adres van vertrouwen staat er in de advertentie. En dat kunt u gerust van mij aannemen. Het volgende huis was bewoond vanaf 1889 tot 1904 door Arie de Boer en Antonia Groot. Als wijknummer was dat G 49. Na Arie de Boer kwamen er Hendrik de Vries, Jan Appelman, Piet Gildemeijer en Cees Bol wonen. Deze wo ning is in 1958 gesloopt. Tot zover zag De Draai er uit in mijn jeugdjaren. Achter de woningen van Luken en de Boer lag nog ijsbaan "De Draai" De ijsbaan bestaat niet meer maai de ijsclub met dezelfde naam is nog springlevend. De club heeft honderden kinderen leren schaatsen en dankzij die club kunnen we al jaren genieten van ijs op het Stadsplein. Intussen zijn er op dat stukje druipland al 4 moderne woningen gebouwd. Weg stukje historie en nog meer beton. En DE DRAAI zal nooit meer het oergezellige buurtschapje zijn zoals dat in de vorige eeuw bestond. Het was een klei ne maar hechte gemeenschap waar ieder een altijd voor elkaar klaar stond. Ik ben daar in 1938 geboren en daar gevormd tot wat ik nu ben. Het GOEDKOOPSTE ADRES voor is bij Groote sorteering in Wijnen, Likeuren en Limonades. Prijzen vanaf f 0.80 per flesch. Boerejowjeus 60 ct. per pot. Thermosüesschen, liter, 75 ct. Kaas vanaf f 1.30 per stuk. Puddings 5 pakjes voor 25 ct. Bij aankoop van f 5.- dezer artikelen van 11 tot 20 September, een pot Boerejongens of Boere- meisjes cadeau. Vraagt steeds onze prima Inmaakpotten en Inmaakglazen enz.. Beleefd,aanbevelend, Wed. C. KOMEN - Draai. Gereedschap is een zaak van vertrouwen Loop daarom even niiar de Draai, liet zal jo niet berouwen, Want wat je daar koopt wordt voor ingestaan. Dus, waarom dan niet heengegaan. Beleefd aanbevelend. N. BES. Smederij en Rijwielhandel. Gedipl. Autogeen-Iasscher. H. H. Waard (Zuid). Mr. METSELAAR ad DRAAI Onze zaak bestaat ruiin 60 jaar en is door ervaring een ADRES VAN VERTROUWEN geworden. Beleerd aanbevelend. Op deze foto uit de jaren '50 van de ijsbaan zien ïve v.l.n.i: op voorgrond tnevtSchouten, Th. Groot, Grietje Moeies-Rits en Bets Biersteker

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 24